Regionalny Puchar Polski. Kulisy losowania. Pierwsze reakcje...

  Regionalny Puchar Polski. Kulisy losowania. Pierwsze reakcje [zdjęcia, wideo]

  Dark, Styk, RF

  Aktualizacja:

  Jessie Vilkofsky (pierwsza od lewej) i Agata Stępień losowały pary pod czujnym okiem Krzysztofa Rucińskiego, przewodniczącego WGiE K-P ZPN i Eugeniusza
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Czachorowski

  Poznaliśmy pary 1/8 finału i całą drabinkę Regionalnego Pucharu Polski w Kujawsko - Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Towarzyszyliśmy ceremoni losowania.
  Tradycyjnie losowanie odbywa się w ostatni weekend stycznia. Tym razem ceremonia miała uroczysty charakter. Włodarze K-PZPN zaprosili na losowanie przedstawicieli klubów, które uczestniczą w rozgrywkach. W roli „sierotek”, które losowały zespoły wystąpiły piłkarki KKP Bydgoszcz - Agata Stępień i Jessie Vilkofsky.

  - Trema? Trochę jest, ale sobie poradzimy. Mamy nadzieję, że ręce nie będą się nam trzęsły i wszystko przebiegnie zgodnie z planem - mówiły przed losowaniem obie piłkarki.

  Puchar ma zalety


  Wszystkich przywitał Eugeniusz Nowak, prezes K-P ZPN. Szef regionalnych struktur wspomniał o historii rozgrywek, podkreślając, że obecne są eliminacjami do sezonu 2019/20 czyli 65. edycji Pucharu Polski. W regionie kujawskim rozgrywki aktualne prowadzone są jubileuszowe, bo dwudzieste.

  - Warto walczyć w Pucharze Polski i warto go wygrać - mówił prezes Nowak. - Sam prestiż i radość ze zwycięstwa ma swoją wagę. Poza tym można zaprezentować się na szczeblu centralnym i trafić choćby na zespół z ekstraklasy. Ale nie tylko. PZPN od zeszłego roku dla zwycięzców i finalistów funduje nagrody pieniężne. W tej edycji jest to 40 tysięcy złotych dla zwycięzcy i 10 tysięcy dla finalisty. Dodatkowo, my jako K-P ZPN także dodajemy 5 tysięcy złotych. Jesteśmy także w trakcie rozmów z Urzędem Marszałkowskim nad objęciem przez niego patronatu. Tak więc finaliści otrzymają jeszcze nagrody rzeczowe ufundowane przez patrona - dodał szef K-PZPN.

  Regulaminowe zawiłości


  O wszystkich niuansach losowania i rywalizacji opowiadał Krzysztof Ruciński, przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji K-PZPN.

  - Losowanie przeprowadzimy w taki sposób, że jedna z koleżanek wylosuje numer, a następnie zostanie do niego przyporządkowany zespół i tak ustalimy sobie pary 1/8 finału oraz całą drabinkę - wyjaśniał przewodniczący Ruciński. - Gospodarzami meczów będą zespoły, które zostaną wylosowane jako nieparzyste. Z wyjątkiem Unii Gniewkowo, która wystąpiła z pismem, że chce grać na wyjeździe ze względu na remont ich stadionu oraz generalnej zasady, że zespół grający w niższej klasie też jest gospodarzem - tłumaczył.

  Nadzieje na sukces


  Samo losowanie przebiegło bardzo sprawnie. Piłkarki KKP Bydgoszcz bez problemu poradziły sobie z całą procedurą.
  W 1/8 finału jest jeden szlagier z udziałem czołowych zespołów z IV ligi Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin.

  - Wylosowanie Lecha Rypin może nie jest najlepsze, ale też nie jest najgorsze - stwierdził Kamil Walczak, sekretarz Cuiavii. - Tak jak chyba w większości zespołów, chcielibyśmy grać w pucharze do końca i go zdobyć - dodał.

  - Nie znamy naszego rywala, oczywiście prócz tego, że wystepuje w czwartej lidze - mówił Wiesław Trawiński, prezes Mustanga Ostaszewo, który trafił na Kujawiankę Izbica Kujawska. - Jednak do meczu jest jeszcze trochę czasu i postaramy się pozyskać o nim jak najwięcej informacji. Jak zawsze ambicje mamy wysokie i chcemy grać w pucharze jak najdłużej - dodał.

  Jedynym zespołem z A klasy w stawce jest GLKS Dobrcz Wudzyn, który trafił na czwartoligową Włocłavię.
  - Dla nas to nic nowego, bo przecież wcześniej wyeliminowaliśmy czwartoligowe Unię Solec Kujawski i Polonię Bydgoszcz - przypomina Przemysław Kunca, kierownik zespołu. - Teraz postaramy się sprawić kolejną niespodziankę, tym bardziej, że skład zespołu został wzmocniony i nasze ambicje sięgają półfinału - dodał.

  Zobacz galerię

  - Losowanie odebraliśmy bardzo pozytywnie - stwierdził Adam Warduliński, kierownik Cyklonu Kończewice, który zagra z Unią Gniewkowo. - Co ciekawe z Unią gramy sparing, ale wspólnie zdecydowaliśmy, że nie będziemy go odwoływać, mimo że zagramy w pucharze. Dla nas sam awans do 1/8 finału już jest największym sukcesem w historii klub. Ale jak mówi przysłowie "apetyt rośnie w miarę jedzenia"... - dodał.

  Najtrudniejszego rywala wylosował Pomorzanin Toruń, który trafił na jedynego przedestawiciela III ligi czyli - Chemika Moderatora Bydgoszcz. - Czeka nas trudne zadanie, ale nie zamierzamy się poddawać - stwierdził Dariusz Durda, trener zespołu z Torunia. - Jednak gramy u siebie i nie mamy nic do stracenia. Jesteśmy młodym zespołem, który chce się pokazać jak z najlepszej strony - dodał.

  Emocje losowania już za nami. Na emocje sportowe trzeba będzie poczekać do drugiego weekendu marca. Potem już wszystko potoczy się bardzo szybko i w czerwcu poznamy triumfatora.

  Pary 1/8 finału (09-10.03): Pomorzanin Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz (I), GLKS Dobrcz Wudzyn - Włocłavia (II), Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin (III), BKS Bydgoszcz - Wda Świecie (IV), Cyklon Kończewice - Unia Gniewkowo (V), Mustang Ostaszewo - Kujawianka Izbica Kujawska (VI), Sportis Łochowo - Pogoń Mogilno (VII), GKS Baruchowo - Legia Chełmża (VIII).
  1/4 finału (10.04): I - II (A), III - IV (B), V- VI (C), VII- VII (D).
  1/2 finału (15.05):A- B (1), C - D (2)
  Finał (czerwiec): 1 - 2 (dwumecz).

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”