MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na studia. Psychologia bije rekordy

Ewa Abramczyk-Boguszewska [email protected] tel. 052 32 63 213
W biurze rekrutacji UKW w Bydgoszczy nadal panuje ruch. Po informacje przyszła tu Anna Jackiewicz (z lewej), która ubiega się o przyjęcie na doradztwo zawodowe i personalne oraz pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Pomocą służy jej Eleonora Fiodorowicz, pracownik biura.
W biurze rekrutacji UKW w Bydgoszczy nadal panuje ruch. Po informacje przyszła tu Anna Jackiewicz (z lewej), która ubiega się o przyjęcie na doradztwo zawodowe i personalne oraz pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Pomocą służy jej Eleonora Fiodorowicz, pracownik biura. Fot. Jarosław Pruss
Aż dwadzieścia osób ubiega się jedno miejsce na psychologii. Tradycyjnie oblegane jest też dziennikarstwo i kierunek lekarski. Uczelnie publiczne w regionie kończą nabór na studia dzienne.

Do jutra mogą się jeszcze rejestrować kandydaci na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, z wyjątkiem chętnych na wzornictwo (rejestracja zakończyła się wcześniej).

Wybierają budownictwo

- Dotychczas zarejestrowało się nieco ponad 3 tysiące chętnych - informuje Wojciech Chmara, rzecznik UTP. - Najwięcej chętnych jest na budownictwo - około trzech osób na miejsce. Podobnie wyglądają proporcje na zarządzaniu. Popularna jest także inżynieria środowiska, ochrona środowiska i telekomunikacja.

Po zakończeniu rejestracji na UTP 17 lipca zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych na studia. Do 27 lipca będą przyjmowane od nich dokumenty. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 31 lipca.

Sprawdzą dokumenty

Rejestrację na studia stacjonarne zakończył już natomiast Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rekordy bije tu psychologia. O jedno miejsce ubiega się aż dwadzieścia osób.

- Ten kierunek jest tylko na niektórych uczelniach, toteż wiele osób zabezpiecza się, rejestrując się w kilku miejscach - mówi Tomasz Zieliński, rzecznik UKW. - Piętnaście osób walczy o miejsce na turystyce i rekreacji, co cieszy nas tym bardziej, że kierunek ten uruchomiliśmy w ubiegłym roku.

Listy osób wstępnie zakwalifikowanych będą ogłaszane na UKW od 13 lipca. Na wyniki niecierpliwie czekają kandydaci. Wśród nich jest Agnieszka (dane do wiadomości redakcji) z Grudziądza. Złożyła ona dokumenty na psychologię w Bydgoszczy i Poznaniu. - Mam nadzieję, że dostanę się na jedną z tych uczelni - mówi. - Bardzo mi na tym zależy.

Dziennikarstwo? Tak!

Na UKW można natomiast nadal rejestrować się na studia zaoczne. Podobnie jest na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczelnia zamknęła nabór na studia stacjonarne.

- Na wszystkie kierunki zarejestrowało się 18,5 tysiąca osób - informuje Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK. - O jedno miejsce na dziennikarstwie ubiega się osiemnaście osób. Na japonistyce na miejsce przypada 12 kandydatów. Oblegana jest też kosmetologia, filologia angielska oraz turystyka i rekreacja. Tradycyjnie duża konkurencja jest na kierunku lekarskim oraz na farmacji. Na obu zarejestrowało się odpowiednio 1500 i 1000 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska