To wciąż nieoficjalne informacje, ale pojawiają się w wielu źródłach. W środę rano o pewnym już zaangażowaniu koncernu paliwowego poinformował RMF FM. Według informacji stacji, zarząd Orlenu zatwierdził wyłożenie 10 mln euro dla Williamsa. Logo polskiej firmy znajdzie się na bolidzie, kombinezonach kierowców, będzie także eksponowane w alei serwisowej.
Robert Kubica na okładce we Włoszech
We Włoszech "La Gazetta Dello Sport" na pierwszej stronie poinformowała o "wielkim powrocie" polskiego kierowcy. Ceniony w środowisku dziennikarz Roberto Chinchero przekonuje, że Kubica podpisał już kontrakt z Williamsem, a jego oficjalna prezentacja ma się odbyć w czwartkowy wieczór na torze w Abu Zabi, na którym odjechał swój ostatni wyścig Formuły 1 osiem lat temu.
Robert Kubica w Toruniu! Zasiadł za sterami... koparki. Zoba...
Robert Kubica: wielki powrót do Formuły 1
"Pokazał, że jako sportowiec jest w stanie dokonać czegoś, co wydaje się niemożliwe, używając determinacji jako swojej broni, podążając wbrew logice" - napisał Chinchero na blogu.
Dla Kubicy to będzie szczęśliwy finał niemal dwuletnich starań. Po raz ostatni ścigał się w Formule osiem lat temu. Wtedy karierę przerwał fatalny wypadek za kółkiem samochodu rajdowego. Wcześniej Polak reprezentował barwy BMW Sauber i Renault, wygrywając m.in. Grand Prix Kanady w 2008 roku. W barwach francuskiej ekipy odjechał ostatni wyścig w swojej karierze na zakończenie sezonu 2010.
Wielka szansa Roberta Kubicy
Przed rokiem był już poważnym kandydatem do fotela kierowcy Williamsa, ale ostatecznie stajnia wybrała Siergieja Sirotkina, głównie ze względu na wsparcie sponsorskie z Rosji, a Polak został kierowcą testowym Pod względem sportowym była to fatalna w skutkach decyzja. Obaj kierowcy należeli do najsłabszych w stawce, a sam bolid sprawiał ogromne problemy cały sezon.
Formuła 1 2019 kiedy początek
Dwadzieścia jeden wyścigów znalazło się w kalendarzu mistrzostw świata Formuły 1 w 2019 roku. Sezon rozpocznie się 17 marca w Australii i zakończy 1 grudnia w Abu Zabi.
Formuła 1 2019 kalendarz eliminacji
- 17 marca – GP Australii, Melbourne
- 31 marca – GP Bahrajnu, Sakhir
- 14 kwietnia – GP Chin, Szanghaj
- 28 kwietnia – GP Azerbejdżanu, Baku
- 12 maja – GP Hiszpanii, Barcelona
- 26 maja – GP Monako, Monte Carlo
- 9 czerwca – GP Kanady, Montreal
- 23 czerwca – GP Francji, Le Castellet
- 30 czerwca – GP Austrii, Spielberg
- 14 lipca – GP Wielkiej Brytanii, Silverstone
- 28 lipca – GP Niemiec, Hockenheim
- 4 sierpnia – GP Węgier, Budapeszt
- 1 września – GP Belgii, Spa-Francorchamps
- 8 września – GP Włoch, Monza
- 22 września – GP Singapuru, Marina Bay
- 29 wrześnie – GP Rosji, Soczi
- 13 października – GP Japonii, Suzuka
- 27 października – GP Meksyku, Mexico City
- 3 listopada – GP USA, Austin
- 17 listopada – GP Brazylii, Sao Paulo
- 1 grudnia – GP Abu Zabi, Yas Marina.