Jeden z najwybitniejszych polskich grafików i plakacistów został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Pogrzeb w Laskach poprzedziła msza w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, którą celebrował ksiądz Marek Starowieyski, brat artysty. Wygłosił on potem pożegnalną mowę: - Franku, będzie Ciebie bardzo brakowało. Nie tylko nam, rodzinie, ale także środowisku artystycznemu, kolekcjonerom Twych dzieł i tym, którzy kochali twoją sztukę.
Franciszek Starowieyski spoczął na cmentarzu w Laskach, obok innych i zasłużonych dla polskiej kultury osób - poetów Jana Lechonia i Antoniego Słonimskiego, ks. Jana Zieji, pisarza Mariana Brandysa, aktorki Haliny Mikołajskiej oraz Aleksandra Małachowskiego, wieloletniego marszałka Sejmu.
Starowieyski zmarł na atak serca 23 lutego w wieku 79 lat. Był jednym z najwybitniejszych polskich plakacistów i scenografów.
Franciszek Andrzej Bobola Biberstein-Starowieyski w 1955 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Za swoje malarstwo, a także pracę jako scenograf zdobył wiele prestiżowych nagród. Wśród nich najwazniejsze to: Grand Prix na Biennale Sztuki Współczesnej w Saô Paulo (1973), Grand Prix za plakat filmowy na festiwalu w Cannes (1974), Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Paryżu (1975). Stworzył tak zwany "teatr rysowania", w którym najwazniejszy zawsze pozostawał sam akt tworzenia.