
Grudzień 2015
Czytaj więcej o sprawie
- Jesteśmy razem dziś, będziemy razem jutro. Jesteśmy sojusznikami i to na zawsze - podkreślał na początku grudnia 2015 ambasador USA w Polsce Paul W. Jones. W tem sposób podsumował relacje między USA a Polską przemówienia otwierającego konferencję w Słupskim Inkubatorze Technologicznym poświęconą budowie tarczy w Redzikowie.
Konferencję zorganizowano z myślą o firmach zainteresowanych współpracą z Amerykanami przy budowie instalacji. Zapewniono, że prace rozpoczną się 2016 i potrwają około 500 dni.

Luty 2016
Czytaj więcej o sprawie
1. lutego na teren kompleksu wojskowego w Redzikowie przybyli przedstawiciele Agencji Obrony Rakietowej (MDA), amerykańskiej Marynarki Wojennej z rejonu Europy (NAVY EUROPE) oraz Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych (USACE) rozpoczynając w ten sposób oficjalne funkcjonowanie grupy organizacyjno-przygotowawczej komponentu amerykańskiego

1. Luty 2016
Czytaj więcej o sprawie
Przetarg na budowę amerykańskiej bazy w Redzikowie wygrała firma AMEC Programs Inc. z Alpharetta w stanie Georgia.
Kontrakt wart jest 182,753,859 dolarów. Baza ma być ukończona do 9 kwietnia 2018 r. O wyniku przetargu, w którym brały udział cztery firmy, poinformował Departament Obrony USA. Bazę w Redzikowie obsługiwać będzie maksymalnie 300 marynarzy i pracowników cywilnych. Na terenie byłego lotniska wojskowego znajdzie się wyrzutnia pocisków SM-3 i radar w budynku przypominającym nadbudówkę okrętu.

Marzec 2016
Czytaj więcej o sprawie
W marcu U.S. Army Corps of Engineers wysłał z Wiesbaden w Niemczech do Redzikowa dwanaście służbowych aut. Korzystają z nich specjaliści z Agencji Obrony Antyrakietowej USA, którzy będą nadzorować budowę tarczy.