Rolnik w miejscowości Zasady znalazł pocisk moździerzowy na...

  Rolnik w miejscowości Zasady znalazł pocisk moździerzowy na polu

  AST

  Aktualizacja:

  Rolnik w miejscowości Zasady znalazł pocisk moździerzowy na polu

  ©policja

  O niecodziennym znalezisku na polu jednego z rolników zostali powiadomieni policjanci z Brodnicy. Na miejsce przyjechali też saperzy z Chełmna, którzy zabezpieczyli niewybuch.
  Rolnik w miejscowości Zasady znalazł pocisk moździerzowy na polu

  ©policja

  Dyżurny brodnickiej policji otrzymał informację, że w miejscowości Zasady w trakcie prac polowych znaleziono niewybuch. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

  - Tam ustalono, że właściciel gospodarstwa , podczas prac polowych wykopał przedmiot przypominający pocisk moździerzowy najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej - wyjaśnia st. asp. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.  Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów, a następnie przekazali znalezisko żołnierzom z Chełmna

  Funkcjonariusze przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. - Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska - przestrzegają policjanci.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018