https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruch tranzytowy daleko od miasta

goz
Andrzej Muszyński
Szykują się zmiany w organizacji ruchu na ulicach Lubrańca. Chodzi o wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.

Plany te mają związek z oddaniem do użytku tzw. małej obwodnicy. Projekt polegał na przebudowie trasy ze Zgłowiączki do Marysina i połączony był z modernizacją drogi powiatowej Lubraniec-Smogorzewo-Otmianowo-Marysin. W jego ramach zbudowanych zostało 2,5 kilometra nowej drogi z Borku do Marysina.

Czytaj też: Urząd Miasta Włocławek wystawia faktury. Gminy przerażone

Zamierzenia władz Lubrańca były takie, by całość stanowiła swego rodzaju obwodnicę Lubrańca i skracała przejazd tym, którzy jadą od Brześcia Kujawskiego do Poznania i od Izbicy Kujawskiej w kierunku Włocławka. Chodziło jednak przede wszystkim o wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.

Ale bez zmian w organizacji ruchu nie da się tego celu osiągnąć. Władze Lubrańca rozpoczęły więc starania o nowe oznakowanie ulic. - Konieczne były między innymi rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich i Zarządem Dróg Powiatowych - mówi burmistrz Krzysztof Wrzesiński.

Kolejne spotkanie planowane jest na 29 lutego. Urząd Miasta i Gminy w Lubrańcu opracował trzy warianty zmian w organizacji ruchu. Wszystkie zostaną przedstawione na najbliższym spotkaniu z zarządcami dróg.

Czytaj też: Nie będzie zmiany nazwy Pikutkowo na Włocławek!
Jak się dowiedzieliśmy, jeden z wariantów zakłada wprowadzenie na Alei Lipowej, która jest obecnie ulicą jednokierunkową, ruchu dwukierunkowego. Są też plany nowego oznakowania skrzyżowania Alei Lipowej z ulicami: Wojska Polskiego i Kościuszki. Chodzi o wytyczenie ronda.

W tej koncepcji ul. Wojska Polskiego dalej pozostałaby dwukierunkową, a na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z drogą obwodową w kierunku na Kruszyn byłoby kolejne rondo. - Te zmiany popierają mieszkańcy - podkreśla burmistrz. Do Urzędu Miasta i Gminy dotarła bowiem w tej sprawie petycja.

Czytaj też: Apel radnych SLD do ministra transportu

Czy te propozycje zmian zyskają aprobatę także zarządców dróg? A może inny wariant, który przygotował Urząd Miasta i Gminy zostanie zaakceptowany?

Na razie ruch tranzytowy z Brześcia Kujawskiego w kierunku Poznania nie omija Lubrańca. A przejazd ulicą pełną zakrętów stwarza wiele zagrożeń.

Wyświetl większą mapę

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam
Urząd Miasta Włocławka, a nie "Włocławek".
J
Jola
"Urząd Miasta Włocławek" to zwrot niepoprawny gramatycznie i, jak mniemam, w związku z tym sprzeczny z ustawą o ochronie języka. To, że ktoś wymyślił takie potworki językowe nie zwalnia gazety z obowiązku używania poprawnej formy, czyli "Urząd Miasta Włocławka".
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska