Rumunia zremisowała z mistrzami świata

Oprac. magwa/onet.pl
Mistrzowie świata Włosi w trzynastym meczu mistrzostw Europy w piłce nożnej w Zurychu zremisowali 1:1 z drużyną Rumunii.

Rumunia w zasadzie była bliższa zwycięstwa, ale w 80. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Mutu. Mecz był wyśmienitym widowiskiem, jednym z lepszych na Euro 2008 - toczonym w szybkim tempie, obfitującym w sytuacje podbramkowe i nieoczekiwane zwroty sytuacji. Po dwóch meczach Włosi mają na koncie zaledwie jeden punkt, Rumuni - dwa.

Selekcjoner reprezentacji Włoch wprowadził pięciu nowych zawodników, a kapitanem zrobił Alessandro del Piero.

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo szybkim tempie. Przewagę mieli Włosi, ale Rumuni także po kontrach mieli swoje szanse. I to oni właśnie lepiej rozpoczęli drugą odsłonę.

Do końca meczu Włosi dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, ale Rumuni bronili się umiejętnie. Po dwóch kolejkach mistrzowie świata mają na koncie zaledwie jeden punkt. Rumuni mają dwa.

Grupa C: Włochy - Rumunia 1:1 (0:0)

Bramki: Christian Panucci (56) - Adrian Mutu (55)

Żółte kartki: Włochy: Andrea Pirlo, Daniele De Rossi. Rumunia: Adrian Mutu, Cristian Chivu, Dorin Goian.

Sędzia: Tom Henning Ovrebo (Norwegia). Widzów 31 000.

Włochy: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Giorgio Chiellini, Christian Panucci, Fabio Grosso - Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Simone Perrotta (57. Antonio Cassano) - Mauro Camoranesi (85. Massimo Ambrosini), Alessandro Del Piero (77. Fabio Quagliarella), Luca Toni.

Rumunia: Bogdan Lobont - Cosmin Contra, Dorin Goian, Gabriel Tamas, Razvan Rat - Cristian Chivu, Paul Codrea, Mirel Radoi (25. Nicolae Dica), Florentin Petre (59. Banel Nicolita) - Adrian Mutu (88. Razvan Cocis), Daniel Niculae