To kolejny krok w zdobywaniu narybku dla uczelni - najpierw powstało liceum, które korzysta z nowoczesnej bazy dydaktycznej Politechniki przy Świętopełka, teraz będzie także gimnazjum.
- Zamiar jest taki, by utworzyć trzy klasy, w każdej będzie po 20 uczniów - wyjaśnia Kazimierz Jaruszewski, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Politechnice, który zajmuje się też organizacją gimnazjum. - W tym roku będziemy realizowali program wedle podstaw ministerialnych, w roku przyszłym być może wejdą programu autorskie, pod kątem oczekiwań młodzieży.
Kto chce się dowiedzieć więcej o funkcjonowaniu szkoły, może przyjść na dzień otwarty - 20 maja. Od 9.00 do 11.00 w budynku przy Świętopełka 10 będzie można otrzymać komplet informacji.
Rekrutacja zaczyna się już 18 maja, dokumenty można składać w budynku Politechniki, tel. 052 397 92 83.
Nadzór nad szkołą sprawować będzie kurator, a opłata za naukę wyniesie 150 zł miesięcznie.
Czym się będzie różniło nowe gimnazjum od innych w mieście, oprócz tego, że będzie trzeba płacić czesne za naukę? Tym, że zajęcia mają być zorganizowane na wzór akademicki, uczniowie będą mieli indeksy, będą uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach oraz w seminariach popularnonaukowych w placówkach akademickich.