https://pomorska.pl
reklama

Ruszyła budowa markowego hotelu w Grudziądzu

(PA)
Nowy hotel będzie oferował ponad 80 nowocześnie urządzonych pokoi, restaurację i sale konferencyjne
Nowy hotel będzie oferował ponad 80 nowocześnie urządzonych pokoi, restaurację i sale konferencyjne Nadesłane/Orbis S.A.
Trzygwiazdkowy "ibis Styles" powstaje przy ul. Piłsudskiego. To będzie pierwszy "sieciowy" hotel w mieście. Marki znanej na świecie. - A to wielki atut - uważa Michał Czepek z Informacji Turystycznej.

Na placu między Domem Technika NOT a stadionem Olimpii stanąć ma hotel marki "ibis Styles". Umowę franczyzy - czyli zezwolenie na świadczenie usług pod znaną marką - podpisała spółka Orbis. Inwestorem jest natomiast jeden z grudziądzkich biznesmenów.

Otwarcie zimą

- Nowy hotel będzie oferował ponad 80 nowocześnie urządzonych pokoi, restaurację i sale konferencyjne - informuje Katarzyna Gronek z biura prasowego spółki Orbis. - "Ibis Styles" Grudziądz znajdzie się w Globalnych Systemach Rezerwacji, Dystrybucji i Sprzedaży Grupy Accor i Orbis.

Obiekt ma zostać otwarty w czwartym kwartale 2015 r.

Michał Czepek, szef biura Informacji Turystycznej podkreśla: - To, że pojawi się u nas hotel znanej sieci, będzie wielkim atutem miasta. Goście z zagranicy znający tę markę będą wiedzieli czego się spodziewać gdy zatrzymają się u nas. Zaletą hotelu będzie też lokalizacja, gdyż będzie się on znajdował blisko starówki.

Miejsc brakuje... czasami

Obecnie grudziądzkie hotele łącznie dysponują około 560 miejscami noclegowymi. - Największe zainteresowanie noclegami jest w okresie letnim, od czerwca do września - dzieli się spostrzeżeniami Iwona Zasadzka z Informacji Turystycznej.

Z obserwacji pracowników IT wynika, że w ciągu roku zdarzają się dni bądź weekendy, podczas których trudno o miejsce w hotelu. - Zwykle dzieje się tak, gdy mamy duże wydarzenia kulturalne czy święta - wyjaśnia Michał Czepek.

Alternatywa? - Noclegi w okolicy - podpowiada Iwona Zasadzka. W odległości ok. 20 km od miasta znajdują się hotele z łącznie 240 miejscami.

Czytaj e-wydanie »

Biznes

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze 53

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
roman

Z ciekawości - kto buduje?

Ktoś z UM czy zza Wisły?

M
Madry i wyksztalcony
W Grudziadzu jednak ciemnoty nie brakuje. Jaki markowy Ibis? To rzecxywiscie sieciowy hotel grupy Accor, ale o najnizszym standardzie. Novotel czy Mercure to byloby cos, ale nie Ibis.
G
Gość

a kiedy otwierają?

g
grudziadzanka aa
W dniu 26.03.2015 o 18:37, as napisał:

jakto   gdzie   niech  parkują   pod   swoją   firmą .  proste.

aleś głupi - przyjeżdżają do starostwa powiatowego a tam parking tylko dla pracowników :) haha, przyjeżdżają do pracy w centrum a tam nie wolno parkować :0  lol wow?1?!

E
Ewelajna

witam was, kto się orientuje gdzie można się pytać w sprawie pracy w wyżej wymienionym hotelu?

g
gość
W dniu 22.03.2015 o 22:08, Gość napisał:

to już nie jest ich ketchup, on się tylko nazywa włocławski a produkowany jest już w łowiczu przez agros nova. Ich ketchup teraz nazywa się królewski

Ketchup nazywa się DWORSKI a nie królewski!!!!!!

M
Maras

Nazwa Inwestora jest widoczna na tablicy informacyjnej budowy od strony Kauflandu.

G
Gość

Wiesz, tu tak naprawdę wypowiada się kilka, kilkanaście, w porywach kilkadziesiąt osób, a każdy odwiedzający (z innego miasta) myśli, że na tym forum odzwierciedlone są poglądy większości grudziądzan.

G
Gość
Jak Widzę te komentarze niedobrze mi się robi
1 teorie spiskowe
2 domysły
3 praca dla swoich
4 tajemnice
5 kłopoty Z parkowaniem macie parkingi tanie jaj barszcz
Jak ktoś to czyta nie dziwie się że nikt nie chce tu inwestować miasto z bezrobociem ale brakuje bezrobotnych
A
Alexander
W dniu 08.04.2015 o 10:52, Artur napisał:

Czy ktoś może Wie kto jest tajemniczym biznesmenem ktory buduje ten Hotel?albo kto jest generalnym wykonawcom?

To że nie wiesz kto jest inwestorem , nie znaczy że jest on tajemniczy:)
T
TAZ
Szybko budowany bo inwestor prywatny. Inwestorem jest właściciel tego terenu.
G
Gość

A jak myślicie,dlaczego on tak szybko jest budowany ? Tym się zajmijcie !

g
gość

Tak się zastanawiam jak duży będzie ten hotel, miejsca raczej tam mało a i parking dla gości tez musi być no chyba, że pod marketem. Atutem raczej nie będzie sąsiedztwo ruchliwej ulicy ale u nas po 17-tej życie zamiera.

A
Artur

Czy ktoś może Wie kto jest tajemniczym biznesmenem ktory buduje ten Hotel?

albo kto jest generalnym wykonawcom?

 

 

M
Maras

Fakt faktem, miasto powinno stworzyć jakiś parking w centrum Grudziądza, gdy przy Kaufku nie było miejsca nieraz parkowało się na parkingu przy Nocie. Skądinąd wizualizacja hotelu podoba mi się, chociaż inni mogą mieć inne zdanie.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska