Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Schody na Plantach w Chełmnie są do remontu. Zastępca burmistrza: na schody potrzeba miliona

Monika Smól
Monika Smól
Schody na plantach są obecnie wyłączone z użytku
Schody na plantach są obecnie wyłączone z użytku Czytelnik
- Schody na plantach w kierunku ulicy Studziennej wciąż są zamknięte. Czy w najbliższym czasie coś się zmieni, będą remontowane? - pyta Czytelnik. Władze miasta mają świadomość, że zarówno te schody, jak i w kilku innych miejscach wymagają przebudowy. Koszty są jednak ogromne.

Przypomnijmy, schody te ze względu na zły stan techniczny zostały zamknięte kilka lat temu.

- Niestety, ich stan nie pozwala na bieżące użytkowanie - mówi Piotr Murawski, zastępca burmistrza Chełmna. - Schody te w ograniczonym zakresie pełniły codzienną funkcję komunikacyjną, były użytkowane raczej rekreacyjnie. Komunikację pieszą zapewniają schody w ciągu ulicy Studziennej, które dochodzą do ulicy Dworcowej. Mamy nadzieję, że schody te w przyszłości zostaną wyremontowane. Niestety, trudno określić termin, kiedy to nastąpi.

Kandydatów na dyrektora ChDK było trzech. Burmistrz mówi, jak przebiegał konkurs

Zastepca burmistrza podkreśla, że chcieliby w przyszłości zająć się kompleksowo parkiem miejskim Nowe Planty, aby przywrócić jego historyczny blask.

Te schody też są do remontu

- Realizacja schodów w tym miejscu to koszt przeszło stu tysięcy złotych - zaznacza Piotr Murawski. - Mieszkańcy i radni miejscy zabiegają o szereg innych schodów, które ułatwiłyby codzienne przemieszczanie się pieszo. Na drugi etap remontu oczekują schody w ciągu ulicy Okrężnej oraz łączące ulicę Okrężną z parkiem Stare Planty. Także na remont czekają schody w ciągu spacerowym łączącym Pomnik Żołnierzy Armii Czerwonej z amfiteatrem oraz łączące ulice Konwaliową z Toruńską. Mieszkańcy osiedla Nad Browiną zabiegają z kolei o schody z ulicy Kruczej/Jastrzębiej do rzeki Browiny, aby bezpiecznie móc dotrzeć do starostwa, jak również o schody z ulicy Kruczej/Osnowskiej do stadionu.

Również ze strony radnych i mieszkańców ulicy Łożyńskiego i osiedla Kopernika docierają liczne apele o schody łączące wyżej wymienione rejony z ulicą Podgórną, na wysokości bloków Kopernika 2/3.

- Sumując te wszystkie potrzeby konieczny jest budżet przekraczający znacznie milion złotych - nie ma wątpliwości Piotr Murawski. - Planujemy systematycznie prowadzić dalsze prace poprawiające jakość infrastruktury pieszej. Z badań, które prowadziliśmy w zeszłym roku w ramach projektu #MiastoŻyje, wynika, że ponad 50 procent mieszkańców Chełmna najczęściej porusza się po mieście pieszo. Jest to jednoznaczny sygnał o wyjątkowym znaczeniu infrastruktury pieszej w naszym mieście.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska