Sensacje w Bydgoszczy i Unisławiu! Start pewnie wygrywa

Zakończyła się część spotkań 19. kolejki V ligi grupy 1. Do niespodzianek doszło w Bydgoszczy i Unisławiu, gdzie punkty zgubili faworyci.

POLONIA/OSTROMECKO - POMORZANIN SEROCK 0:1 (0:1)
POLONIA/OSTROMECKO: Świetlik - Baran (46. Janka), Bethke, Gabruś, Dahlke - Pawełczak, Podraza (68. Ciża), Kubacki, Paczkowski (46. Krzyżanowski) - Bruski, Kawałek.
POMORZANIN: Walczak - Kurczewski, Russ, P. Kempa, Botther - Zadworny (88. Zakrzewski), Majer - Szczęsny (75. Ratkowski), Ł. Kempa (60. Dąbrowski), Makowiecki - Mik (90. Szumiński).
Żółte kartki: Paczkowski, Kawałek - Mik, Makowiecki.
Widzów: 150.

Bydgoszczanie podeszli do sobotniego spotkania mocno osłabieni. Trener Maciej Karabasz na mecz z Pomorzanina miał do dyspozycji zaledwie czternastu zawodników, z czego jeden z nich… dojechał w przerwie meczu. - Mamy problemy z kontuzjami, w dodatku frekwencja na treningach się obniżyła. Część osób nie potrafi pogodzić piłki z pracą zawodową - tłumaczy wyraźnie załamany szkoleniowiec.

Zasłużone prowadzenie

Braki kadrowe polonistów były nadto widoczne nawet przeciwko drużynie z dolnych rejonów tabeli. Pomorzanin nie przestraszył się teoretycznie silniejszego rywala. W 27. minucie zdecydowanie w pole karne wszedł Sebastian Makowiecki. Minął obrońcę i bramkarza Polonii, jednak ten ostatni zahaczył rękoma gracza serocczan. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki podszedł Kacper Russ, który pewnym strzałem pokonał Piotra Świetlika.

- Mieliśmy więcej sytuacji od Polonii w pierwszej połowie, więc nasze prowadzenie nie było dziełem przypadku - zapewnia Piotr Cielepak, szkoleniowiec gości.

Wysoka cena za wygraną

W drugiej połowie poczynaniom piłkarzy przeszkadzał silny wiatr. Więcej z gry mieli jednak gospodarze, ale nie potrafili udokumentować przewagi. Pomorzanin skutecznie bronił wyniku i w konsekwencji wywiózł z Bydgoszczy cenne trzy punkty.

- Zwycięstwo okupiliśmy kontuzjami. Ze względu na urazy musiałem zmienić Ireneusza Szczęsnego i Radosława Mika - kończy Cielepak.

Wyniki zakończonych sobotnich spotkań:
Czarni Nakło - Promień Kowalewo Pomorskie 0:0.
Sędziował: Michał Chrzanowski (Piechcin). Widzów - 50. Żółte kartki: Danielewski (C), Konieczny, Pukłacki (P).
Cyklon Kończewice - Start Warlubie 0:5 (Reise 13', M. Pokora 33' i 45', Sebastian Grajewski 60' i 77')
Start Pruszcz - Victoria Lisewo 3:0
Drwęca Golub-Dobrzyń - Strażak Przechowo 2:1(Lubieński 35', Pawłowski 85' - dla Drwęcy)
Unislavia Unisław - Pomorzanin Toruń 2:2 (Wilczak 36', Berej 49' - Rychcik 46', T. Wierzchowski 65').