Od kilku tygodni w całej Polsce nie milkną echa kontrowersyjnego filmu „Bielmo: Franciszkańska 3" wyemitowanego na antenie TVN 24. W reportażu Marcin Gutowski szuka odpowiedzi na pytanie, co wiedział Jan Paweł II na temat skandali pedofilskich w Kościele. Od tego czasu rady miejskie, gminne, powiatowe i wojewódzkie zajmują stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Nierzadko te głosowania są burzliwe, nie wszyscy radni uważają, że gremia powinny w ogóle się tą sprawą zajmować na obradach sesyjnych.
Takie też stanowisko chciałby podjąć w formie apelu lub uchwały Klub Radnych Radni-Mieszkańcom Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, w którego skład wchodzą Zdzisław Grzeca, Mariola Turek, Anna Miczko i Zdzisław Szwarc.
- Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski. Jest niekwestionowanym symbolem niepodległości, największym orędownikiem pokoju, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przez cale swoje życie i posługę jako biskup, a później jako papież Jan Paweł II zawsze odważnie stal na straży godności osoby ludzkiej bez względu na religię, kolor skory, narodowość czy światopogląd. Nie godzimy się na niszczenie dobrego imienia naszego świętego i wielkiego Polaka. Mamy nadzieję, że rada miejska ustosunkuje się pozytywnie do naszej interpelacji. – uzasadniał na ostatnich obradach przewodniczący klubu Zdzisław Grzeca.
Z podobną propozycją, by takie stanowisko przyjąć na kwietniowej sesji, zwróciła się do radnych powiatu sępoleńskiego radna Prawa i Sprawiedliwości Danuta Zalewska.
