https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Serwis "Korzenie" pomaga budować drzewa genealogiczne. Jego założycielem jest Kamil z Inowrocławia

Anna Grochowina
Serwis "Korzenie" powstał z inicjatywy kilku zaangażowanych genealogów na czele z Kamilem Jankowskim. Ma pomóc osobom poszukującym swoich przodków.
Serwis "Korzenie" powstał z inicjatywy kilku zaangażowanych genealogów na czele z Kamilem Jankowskim. Ma pomóc osobom poszukującym swoich przodków. nad.
Grupa zapalonych genealogów z Kamilem Jankowskim na czele zakłada Polskie Stowarzyszenie Genealogiczno-Historyczne. Każdego dnia do internetowej bazy regionalistów w serwisie "Korzenie" dołączają nowi użytkownicy.

Pochodzący z Inowrocławia Kamil Jankowski jest jednym z twórców niezależnego serwisu genealogicznego. Pasjonuje się historią i genealogią. Jest aktywnym badaczem losów swoich przodków.

- Baza zasobu genealogicznego istnieje od października, a zdaje się w chwili obecnej już jest największą taką bazą w Polsce. Natomiast projekt regionalistów polskich ma skupić w jednym miejscu wszystkich zajmujących się historią danego regionu w Polsce, pomocą w kontakcie z tą osobą czy współpracą regionalistów z genealogami - mówi Kamil Jankowski z Inowrocławia.

Szukają swoich przodków

Serwis "Korzenie" powstał z inicjatywy kilku zaangażowanych genealogów. Ma pomóc osobom poszukującym swoich przodków. Z założenia jest serwisem kojarzącym genealogów, historyków i naukowców, promującym bezpłatną wymianę zasobów genealogicznych. - Wymieniając się tym, co posiadamy, możemy pomóc sobie wzajemnie w budowie drzew genealogicznych oraz odkrywaniu historii - dodaje Kamil.

Projekt obejmuje regionalistów z Polski i Kresów Wschodnich. Każdego dnia do projektu dołączają nowe osoby. Administratorzy zachęcają kolejnych użytkowników do rejestracji w serwisie na stronie internetowej www.metryki-korzenie.pl.

Na tropie cennych informacji

Internauci, korzystając z serwisu "Korzenie", mają do dyspozycji wyszukiwarkę zasobu genealogicznego, do której każdy zarejestrowany użytkownik może wprowadzić nowe informacje (m.in. numery mikrofilmów, informacje o skanach ksiąg parafialnych, meldunkowych i innych), a na prośbę innego użytkownika udostępnić bezpłatnie te zasoby. W bazie znajdują się również linki do innych wartościowych portali, projektów, pliki i indeksy osobowe. Na szczególną uwagę zasługują mapy parafii rzymskokatolickich, ewangelickich czy urzędów stanu cywilnego.

Informacje na temat projektu są również dostępne na Instagramie @serwiskorzenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska