Krzysztof Wypijewski
Atakuje Alexandra Dascalu
Atakuje Alexandra Dascalu Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w Łodzi z ŁKS 1:3. W trzecim secie bydgoszczanki prowadziły 23:16, by polec 24:26...

ŁKS Commercecon - Polskie Przetwory Pałac 3:1

Sety: 21:25, 25:23, 26:24, 25:17.
Łódź: Wójcik 19, Lazović 15, Ninković 11, Bongaerts 4, Alagierska 9, Zaroślińska-Król 17, Strasz, Saad (libero) oraz Kalandadze 3, Pasznik, Wawrzyńczyk.
Bydgoszcz: Dascalu 16, Ziółkowska 10, Mazurek 4, Żurowska 12, Różyńska 13, Bidias 11, Jagła (libero) oraz Hawryła, Lijewska, Mucha.

Pierwsze dwa sety były bliźniaczo podobne do siebie. Bardzo długo trwała zacięta walka, dopiero w końcówkach jedna ze stron przechylała szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trzecią partię siatkarki znad Brdy rozpoczęły z dużym animuszem. W ataku nie myliły się Alexandra Dascalu (Francja) oraz Regiane Bidias (Brazylia). Pałacanki bardzo długo dominowały, prowadziły już 23:16. I choć trudno w to uwierzyć, ale... roztrwoniły tę zaliczkę. Bydgoszczanki zaczęły popełniać błędy (przy stanie 24:23 dla Pałacu w aut uderzyła Dascalu), nie potrafiły powstrzymać ataków Aleksandry Wójcik i poległy 24:26.

Gospodynie złapały wiatr w żagle i w czwartej odsłonie kontrolowały sytuację na parkiecie, inkasując 3 punkty meczowe.

Kolejne spotkanie pałacanki rozegrają w piątek, 16 października. Tego dnia zawitają do Kalisza na mecz z Energą MKS. Początek o godz. 20.30, bezpośrednia relacja w Polsacie Sport.