Siatkarze CUK Aniołów z pucharem. Torunianie wygrali na własnym parkiecie

Daniel Ludwiński
Piotr Lampkowski
CUK Anioły wygrały Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbył się w hali SP nr 28 w Toruniu. Gospodarze zawodów pokonali w finałowym meczu BAS Białystok 3:0.

W piątkowy wieczór CUK Anioły zapewniły sobie prawo udziału w meczu o końcowy triumf w towarzyskim turnieju po wygranej z PGE Skrą Bełchatów. Zwycięstwo z faworytem imprezy postawiło torunian w roli kandydatów do wygranej także w finale i rzeczywiście sprostali oni tej roli.

W piątkowy wieczór siatkarze CUK Aniołów Toruń pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:2 (20:25, 25:20, 25:21, 26:28, 16:14) w meczu rozegranym podczas Turnieju o Pucharu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzięki wygranej toruńscy siatkarze zapewnili sobie udział w sobotnim spotkaniu o pierwsze miejsce (początek o godzinie 15), w którym ich rywalem będzie BAS Białystok. W tie-breaku pojedynku z PGE Skrą drużyna CUK Aniołów obroniła piłkę meczową, a kilka chwil później wykorzystała własną szansę i zwycięsko zakończyła spotkanie. Zobacz na kolejnych stronach dużo zdjęć z meczu i trybun ->>>Czytaj również:Awizowany skład Apatora na mecz w GorzowieMonster Girls. Piękne podprowadzające na Grand Prix [zdjęcia]

CUK Anioły Toruń wygrały ze Skrą Bełchatów. Mamy zdjęcia z m...

Podopieczni trenera Sebastiana Tylickiego rozpoczęli mecz z BAS Białystok od zwycięstwa w pierwszym secie 25:21. Mylili się jednak ci, którzy spodziewali się, że kilkupunktową przewagę miejscowi uzyskają także w kolejnych partiach. Drugi set był prawdziwym dreszczowcem. Gra toczyła się na przewagi, a kolejne piłki setowe były bronione przez oba zespoły. Ostatecznie CUK Anioły i tym razem okazały się lepsze, ale wynik 33:31 na długo zapadnie w pamięci toruńskich fanów siatkówki.

Trzeci set, jak się okazało, być ostatnią częścią meczu. Gospodarze przypieczętowali w nim zwycięstwo nie tylko w spotkaniu z białostocczanami, ale i w całym Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.