Mundurowi już od kilku miesięcy interesowali się czterema włocławianami. Wczoraj przeszukali należący do jednego z nich garaż. Na miejscu znaleźli linię produkcyjną, ponad 2300 gram amfetaminy, z których można przygotować blisko trzy tys. porcji i substancję, którą mężczyźni wykorzystywali do zwiększenia ilości narkotyków.
Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 37 do 64 lat. Jeden z nich w swoim mieszkaniu miał jeszcze kilogram amfetaminy. Na tym przeszukania się nie skończyły. Mundurowi wkroczyli również do pomieszczeń gospodarskich w powiecie lipnowskim, których właścicielem jest ojciec aresztowanego 37-latka. Były tam prawie cztery kilogramy narkotyków.
W sumie włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad siedem kilogramów amfetaminy, z których mogłoby powstać dziewięć tysięcy porcji narkotyków. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.