MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sięgnęli po olimpijskie laury.

Dariusz Guzowski
Swoje olimpijskie trofea prezentują  licealiści, z nimi opiekunowie -   Katarzyna Winiarska, Agata Nadolna,  Krzysztof Staszewski, Marcin Stachewicz  i Marek Beyger.
Swoje olimpijskie trofea prezentują licealiści, z nimi opiekunowie - Katarzyna Winiarska, Agata Nadolna, Krzysztof Staszewski, Marcin Stachewicz i Marek Beyger. Dariusz Guzowski
Troje licealistów z "Wazówny" gościło u kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Kujawsko-pomorska kurator oświaty Iwona Michałek zaprosiła do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy 163 licealistów, którzy odnosili sukcesy podczas tegorocznych olimpiad przedmiotowych. Wśród nich znalazło się aż troje licealistów z Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu.

Podczas XIV Wojewódzkiego Spotkania Laureatów Olimpiad spotkali się finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia, uhonorowani zostali za "systematyczną pracę nad sobą i dbałość o rozwój własnego talentu".

Katarzyna Winiarska jest finalistką XXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz uczestniczką II etapu XXXVI Olimpiady Biologicznej. Dzięki tym sukcesom może być już przyjęta na studia bez przechodzenia rekrutacji. Ma zagwarantowany indeks do jednej z sześćdziesięciu uczelni, według własnego wyboru. Warto wspomnieć, że Katarzyna Winiarska podobne sukcesy odnosiła już w ubiegłym roku. Opiekuje się nią nauczycielka biologii Danuta Piórkowska.

- Tak naprawdę marzę o studiach w akademii medycznej, więc jednak będę przechodzić tegoroczną rekrutację na studia - mówi Kasia. - Odbędę też kolejny staż, który organizowany jest przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, będą to doświadczenia prowadzone w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie.

Natomiast Krzysztof Staszewski i Marek Beyger opiekowali się licealistami, którzy brali udział w olimpiadzie historycznej "Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku". Dwoje licealistów z Golubia-Dobrzynia może już wybierać studia na stosunkach międzynarodowych, dziennikarstwie lub historii. To Agata Nadolna i Marcin Stachewicz. Agata, mimo sukcesów historycznych, marzy o studiach na politechnice. Marcin wybrał już stosunki międzynarodowe.

- W tej olimpiadzie sukcesy odnosimy od lat. Nasi absolwenci, którzy brali w niej udział, kończą już studia - podsumowuje Krzysztof Staszewski, nauczyciel historii. - Tegoroczni finaliści to kolejni licealiści, którzy wpisują się w tę znakomitą tradycję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska