Składywęgla.pl Polonia przegrały w Częstochowie. A były blisko wygranej

(emka)
Przed wyścigami nominowanymi bydgoscy żużlowcy prowadzili z Włókniarzem 41:37. Niestety, w ostatnich dwóch startach goście zdobyli tylko "oczko", gospodarze komplet punktów i wygrana została w Częstochowie.

Zespół składywęgla.pl Polonia nie był faworytem zawodów pod Jasną Górą. Niektórzy fachowcy dawali bydgoskiej ekipie tylko 10-20 procent szans na zwycięstwo. Tymczasem goście pokazali się na Arena Częstochowa z bardzo dobrej strony i byli bardzo blisko sensacyjnej wygranej. Poloniści objęli prowadzenie (17:13) po 5. wyścigu. Później było jeszcze lepiej i kierownictwo Włókniarza po 9. starcie (było 24:30) musiało niespodziewanie sięgnąć po rezerwę taktyczną.

Gospodarze odrobili część strat, ale przed nominowanymi wyścigami goście cały czas prowadzili 41:37. Niestety, decydujące biegi zakończyły się fatanie dla Polonii. 14. wyścig miejscowi wygrali 5:0, ostatni 5:1 i cały mecz 47:42. Wiele emocji wzbudził przedostatni wyścig. Na ostatnim łuku upadli Holta i Buczkowski. Obaj wstali i dobiegli w takiej kolejności do mety, ale arbiter spotkania po kilku minutach wykluczył polonistę, jako... sprawcę przerwania biegu. Wielka szkoda straconych punktów, bo zwycięstwo z faworyzowanym Włókniarzem było na wyciągnięcie ręki.