https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śliwicie. Jak warsztaty rękodzieła połączyły pokolenia

(RW)
Podczas warsztatów
Podczas warsztatów fot. archiwum
Jak zintegrować pokolenia? Najlepiej zaprosić na ciekawe zajęcia! W warsztatach rękodzieła wzięły udział gospodynie KGW i gimnazjaliści. Powstały kompozycję w szklanych naczyniach i świeczniki z muszli.

Zajęcia zorganizowano w ramach realizacji projektu "Mądrość dojrzałości - siła młodości", dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski. To pomysł, który ma połączyć pokolenia.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się wspólne zajęcia z rękodzieła artystycznego. - Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników zarówno młodszych jak i starszych - mówi Anna Szwarc z GOK.

W szkoleniu wzięły udział 22 panie oraz 22 gimnazjalistów z gminy.
Warsztaty prowadziła Marianna Gałuszewska z Sochaczewa. Uczestnicy zrobili świecznik z muszli i kompozycję w szklanym naczyniu. Uczyli się także pięknie układać świeże rośliny.
Oprócz tego panie uczestniczące w warsztatach dostały materiał potrzebny do uszycia kuchennych fartuszków. Zrobiły już wykroje materiałów, teraz w domu szyją.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska