Nasza Loteria

Ślubowanie młodych policjantów w Bydgoszczy [zdjęcia, quiz]

Artykuł sponsorowany
Ślubowanie młodych policjantów w Bydgoszczy.
Ślubowanie młodych policjantów w Bydgoszczy. KWP w Bydgoszczy
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów.

ROZWIĄŻ QUIZ: Test MultiSelect - przykładowe pytania testu psychologicznego do policji

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza, który podkreślił wagę zobowiązania związanego z wyborem zawodu policjanta.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Szef kujawsko-pomorskich policjantów podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom ślubujących.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu. Kapelan zwrócił szczególną uwagę na konieczność samodoskonalenia i kształtowania własnego ducha przez młodych policjantów.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: siedmiu do Włocławka, czterech do Torunia i Oddziału Prewencji Policji, trzech do Bydgoszczy. dwóch do Grudziądza, Brodnicy i Inowrocławia i po jednym do Aleksandrowa Kujawskiego, Mogilna, Nakła i Wąbrzeźna. Już w poniedziałek policjanci zaczną szkolenie na kursie podstawowym w Szkole Policji w Słupsku.

Na zakończenie uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy i Wojewoda Kujawsko-Pomorski przywitali w gronie oficerów nowo mianowanych na stopień „podkomisarza” policjantów, gratulując im ukończenia szkolenia i awansu w stopniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska