Służewo. IV Bieg Papieski zakończony [zdjęcia]

EF ([email protected])
Na starcie stanęło 67 zawodników.
Na starcie stanęło 67 zawodników. Ewelina Fuminkowska
Z roku na rok Bieg Papieski w Służewie cieszy się większym zainteresowaniem. Na starcie staje więcej zawodników. Nie tylko ze względu na ciekawe nagrody, ale także możliwość podziwiania pięknych krajobrazów kujawskiej wsi.

IV Bieg Papieski w Służewie (gm. Aleksandrów Kujawski)

Na starcie stanęli biegacze z różnych stron Polski. Przyjechali z Wrocławia, Bielska Białej, Torunia, Malborka, Bydgoszczy czy Grudziądza nie mówiąc o tych z okolic Służewa. Po raz czwarty konkurowali ze sobą podczas dwóch biegów. Do biegu rodzinnego (po 200 metrów na każdego członka z 3 osobowej grupy) stanęło 12 rodzin, w otwartym, gdzie pokonać trzeba było 8 kilometrów, rywalizowało 67 zawodników w kategorii mężczyzn, kobiet i małżeństw.

Uczestnicy byli zachwyceni organizacją, dla amatorów był to sprawdzian dla swoich umiejętności, a zawodowców - trening przed kolejnym biegiem. Choć nie ukrywają, że konkurencja była ogromna. - Ciężko było zdobyć trzecią lokatę w biegu rodzinnym - mówi Arkadiusz Jakóbczak z Przybranowa. - Biegłem z synem Oliwierem i tatą. Co roku startujemy, i zawsze mieliśmy drugie miejsce.

Do biegu open żaden z panów nie przystąpił - Syn chodzi dopiero do drugiej klasy, dystans jest zbyt duży, trzeba byłoby wcześniej potrenować - wyznaje pan Arkadiusz.
Kolejnym stałym uczestnikiem biegów jest Dariusz Nędzusiak z Aleksandrowa Kujawskiego - Biegnę co roku z żoną, a bieg rodzinny to już tradycja, żona i syn nie dali by mi spokoju gdybyśmy nie wystartowali.

W tym roku bieg otwarty jako pierwszy w 24 min 42 s pokonał Kamil Sieracki. Drugie miejsce zajął Krystian Klepacz (25,49), a trzecie - Sebastian Sieracki (26,08). Kolejne lokaty zdobyli: Paweł Szymandera (26,35), Paweł Śliwiński (28,14), Piotr Wiśniewski (28,21), Leszek Sieracki (29,26). W kategorii pań zwyciężyła Agnieszka Popławska (32 min 46 s), następnie na podium stanęły: Iwona Sieracka (37,32), Honorata Nędzusiak (37,57), Katarzyna Szadkowska (39,46), Sylwia Nawrocka (42,47), Anna Popławska (43,06).

W kategorii małżeństw zwyciężyli państwo Sieraccy, kolejno dobiegli: Popławscy, Nędzusiakowie i Szadkowscy. W biegu rodzinnym pierwsze miejsce zajęli Szymborscy, drugie - Szadkowscy, a trzecie Jakóbczakowie.

Tradycją jest też nagrodzenie biegaczy ze Służewa. W tym roku wyróżniono: Marka Maciejewskiego, Sławomira Sikorskiego i Radosława Skwarę. Najmłodszym uczestnikiem biegu był 15- letni Michał Szymański, a najstarszym 67- letni Jan Majewski.
Po biegu open rozmawialiśmy ze zwycięzcą Kamilem Sierackim, który nie ukrywał, że Bieg Papieski, jest dla niego swoistym treningiem. Kamil biega zawodowo w SL WKS Zawisza Bydgoszcz. - Osiem kilometrów traktuję jako trening - zdradził. - W ubiegłym roku do Służewa nie dojechałem z powodu kontuzji, ale zawsze miałem drugie miejsce, w tym roku przypadło mi pierwsze miejsce.

Aleksandrów Kujawski - Wiadomości

Najstarszy zawodnik Jan Majewski też bez problemów pokonał dystans ośmiu kilometrów - Na swoim koncie mam trzydzieści pięć maratonów - powiedział Jan Majewski. - W tym roku pobiegłem też w biegu rodzinnym. A w Służewie jestem po raz drugi.
Zadowolony z biegów był również Emil z Radziejowa - Szukam imprez, które są blisko mojego domu - wyjaśnił. - Tu nie ma wpisowego, a dystans można potraktować rekreacyjnie i pobiegnąć dla zdrowia.

W tym roku nie obyło się bez wypadku. Obsługa medyczna, zadziałała błyskawicznie, gdy jedna z uczestniczek zasłabła. Kobieta została hospitalizowana w szpitalu, gdzie otrzymała medal od Przemysława Chojnackiego, prezesa GMLKS Orzeł Służewo.