Odkąd 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy, w wielu miejscowościach organizowane są barwne, radosne orszaki Trzech Króli, by radośnie świętować dzień Objawienia Pańskiego. Święto to kończy okres Bożego Narodzenia, a w kościołach święci się kredę, wodę i mirrę.
W wielu miejscowościach nawet tych niewielkich, organizowane są uliczne parady. Tak było w Służewie, gdzie od kościoła Św. Jana Chrzciciela przez ulicę Brzeską, a następnie obok jeziora wierni przeszli do GOK, gdzie był żłóbek z Jezusem.
Kolorowy orszak prowadziła Gminna Orkiestra Dęta z Ostrowąsa. Nie zabrakło Trzech Mędrców i przebranych dzieci. Każdy mógł wziąć udział w tych ulicznych jasełkach, a chętnych nie brakowało.
Na zakończenie w sali GOK dzieci ze szkoły w Służewie wystawiły jasełka.
Uroczystość Objawienia Pańskiego (popularnie nazywana świętem Trzech Króli) należy do pierwszych, jakie obchodzono w Kościele. Główną treścią uroczystości jest pokłon Mędrców złożony Jezusowi, co opisuje w Ewangelii święty Mateusz. Ewangelista nie podaje informacji, ilu było mędrców. Często na malowidłach w Rzymie pokazywano dwie, a nawet sześć postaci. Liczba trzy jest symboliczna, ale do niej skłania się Kościół katolicki, ze względu na opis złożonych darów. Mędrcy ze Wschodu przywieźli złoto, kadzidło i mirrę. Warto wiedzieć, że imiona Trzech Króli też są dowolne i pojawiły się dopiero w VIII wieku.
Tradycja orszaku została zapożyczona z Hiszpanii, gdzie od 1885 roku w Alcoi organizowana jest kolorowa parada. W tym dniu wieczorem hiszpańskie dzieci otrzymują prezenty, bo przynoszą je Trzej Królowie.
