Unijne wymogi
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni gimnazjaliści z sępoleńskiej "jedynki" i Wałdowa, a także goście z Urzędu Miejskiego i ZGK, z LOP, Nadleśnictwa Lutówko, Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.
Zebrani wysłuchali referatów o ochronie środowiska w Unii Europejskiej, dostosowaniu Polski do wymagań unijnych oraz o gospodarce odpadami komunalnymi w kraju i gminie.
Głos mają goście
- Dbałość o środowisko, kontrola działań w tym zakresie przyczyniają się do jego zachowania - _podkreślał Grzegorz Kiełbasiński z ZGK.
Była mowa m.in. o segregacji śmieci. Problem nadal nie został rozwiązany w mieście i gminie, bo mimo tego że pojemników nie brak, nadal śmieciarka zrzuca wszystko do jednego kontenera. Powinno być więcej ścieżek zdrowia, zajęć pozalekcyjnych o ochronie środowiska. Młodzież zaapelowała do dyrektora KPK o więcej zajęć, by uwrażliwić młodzież.
Poza murami
- Zapraszamy do dwóch punktów edukacyjnych w naszym Parku. Otworzenie ich ma na celu wyciągnięcie was z murów. W szkole nie jest potrzebny wam jeszcze jeden nauczyciel - odpowiadał dyrektor KPK**_Jan Król. O szkodliwych skutkach wypalania traw mówił nadleśniczy Lutówka Ryszard Zambrzycki**.
Na zakończenie przyjęto uchwałę promującą działania proekologiczne.
Śmieci i wypalanie traw
Tekst i fot. (sl)

Sesja zgromadziła wielu gimnazjalistów i ludzi odpowiedzialnych za ochronę środowiska, między innymi Jana Króla, dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.
W Gimnazjum nr 3 już po raz drugi odbyła się sesja popularnonaukowa o tematyce ekologicznej.