To najmłodsze dziecko AIP w Bydgoszczy.
W Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości są od czerwca tego roku. Żadna z firm w bydgoskim AIP nie ma tak krótkiego stażu. Jednak, choć dopiero raczkują w biznesie, idzie im całkiem nieźle. Przyznają zgodnie, że nawet się tego nie spodziewali.
Seniorzy, choć nie mają jeszcze 30 lat
- Social Room to fabryka pomysłów, w której pracują twardzi rzemieślnicy gotowi stawić czoła największym wyzwaniom - tak mówią o sobie. Tworzą bardzo zgraną załogę.
Sześć osób połączyło pasję z biznesem: Natalia Kalińska, Tomasz Hejankowski, Jordan Kaluba, Maciej Misztela, Paweł Olszewski i Kacper Marczak. Mają od 20 do 28 lat.
- Jordana i Pawła poznałem na studiach dziennikarstwa wspomina Tomek. - Z Kacprem i Maciejem spotkaliśmy się w klubie sportowym Gwiazda, w którym trenujemy piłkę nożną. Gramy w drużynie seniorów. Wiem, brzmi to trochę dziwnie, ale przecież do młodzików już raczej nie pasujemy. Natalia jest moją kuzynką. Właśnie kończy licencjat na poznańskim uniwersytecie. Pasjonuje się fotografią i tym właśnie zajmuje się w Social Room.
Taki biznes: tu każdy robi to, co lubi
- Super, że może zarabiać na swoim talencie. Bo tu każdy robi to, co lubi - podkreśla założyciel Social Room.
I tak np. Jordan Kaluba ze swoim radiowym głosem zajmuje się lektoringiem. Użycza głosu w filmach wideo. Niedawno film, w którym był narratorem, zamówiła w Social Room znana bydgoska firma Oponeo.pl. Tomek i Paweł kreują pozytywny wizerunek przedsiębiorstw w mediach społecznościowych. Maciej tworzy proste i ekskluzywne strony internetowe, a Kacper pracuje nad grafiką.
Uzupełniają się, a dzięki pasji oraz talentom mogą zaoferować kompleksowe usługi dla firm, które chcą zaistnieć w internecie, a szczególnie w obszarze social media (mediów społecznościowych, czyli np. na Facebooku). - Myśleliśmy, że początek będzie trudny. Okazało się jednak, że zainteresowanie naszymi usługami rośnie z tygodnia na tydzień. Na starcie trafił nam się duży projekt, który został zlecony przez międzynarodową firmę. Jesteśmy dumni, że udało się dobrze rozpocząć przygodę z biznesem, choć najważniejsze dopiero przed nami - przyznaje Tomek.
Lubią mierzyć się z ekstremalnymi wyzwaniami, a ich główną bronią jest kreatywność. Największy sukces? Szczery uśmiech zadowolonego klienta.
- Wszystkim, którzy wątpią we własny biznes, polecamy AIP. Do odważnych świat należy! - podpowiadają optymistycznie młodzi przedsiębiorcy.
Inkubator : łatwiej jest pod ich skrzydłami
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości powstają przy uczelniach całej Polski, w Bydgoszczy są przy: WSG, UTP, UKW, Coollegium Medicum (www.aip.bydgoszcz.pl). Oferują niezbędne i kompleksowe usługi potrzebne do otworzenia własnej firmy, czyli m.in.: porady prawne, prowadzenie księgowości, biura, szkolenia czy eventy biznesowe. Pod ich skrzydłami i przy ich wsparciu powstaje coraz więcej firm, które po okresie tzw. preinkubacji z powodzeniem funkcjonują na wolnym rynku tworząc nową siłę napędową polskiej gospodarki. Bydgoski AIP otrzymał tytuł "Organizacji Społecznie Odpowiedzialnej", m.in. za ułatwianie wejścia na drogę własnej kariery.
A wy stworzyliście jakiś ciekawy biznes, którym chcielibyście się pochwalić? Czekamy na świetne pomysły, chętnie je opiszemy - kontakt: 52 326 31 86 lub [email protected].
