Sparta Janowiec lepsza w meczu o 6 punktów

SZYMON STOLARSKI
W rundzie jesiennej padł wynik hokejowy 4:4.
W rundzie jesiennej padł wynik hokejowy 4:4. fot. Szymon Stolarski
Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu Sparta Janowiec Wlkp. pokonała zespół Czarnych Wierzchosławice 2:1.

W niedzielnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, których głównym celem będzie utrzymanie się na piątoligowych boiskach. Tuż po rozpoczęciu spotkania pierwszą okazję do pokazania swoich umiejętności miał bramkarz Sparty, broniąc silny strzał zmierzający tuż pod poprzeczkę. Gospodarze pierwszy cios zadali w 25.minucie spotkania. Niefortunnie odbita piłka przez obrońców Czarnych trafiła pod nogi Jarosława Wisniewskiego, który strzelił gola.

Druga bramka dla gospodarzy padła tuż przed przerwą. Rajd lewą stroną przeprowadził Paweł Kadubowicz, po czym dośrodkował piłkę w pole karne, a Wiśniewski umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie Czarni przejęli inicjatywę. Szukali bramki kontaktowej, lecz sztuka ta udała się dopiero w 80.minucie. Wtedy to przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Dąbrowski, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Sparta Janowiec - Czarni Wierchosławice 2:1 (2:0).
Bramki: Jarosław Wiśniewski (26, 44) - Jarosław Dąbrowski (72. wolny).

SPARTA: Irek - Głowski, Różnowski, Nitka, Marciniak, Juszczak (72. Roszkowiak), Kadłubowicz, Zaworski, Będzinko (46. Kurzawski), Rabinek, Wisniewski (90. Moskal)
CZARNI: Świtalski - Pietrzak, Marczyński, Urbański, K.Sobczak, Dąbrowski, Olszewski, Basiński, Proch, Lewandowski, R.Sobczak