Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia Koronowianka także włączy się w pomoc dla ofiar nawałnicy

Adam Lewandowski
Tak po nawałnicy wyglądał dom pani Martyny z Wierzchucina Królewskiego.
Tak po nawałnicy wyglądał dom pani Martyny z Wierzchucina Królewskiego. Martyna Rybarczyk
W najbliższą niedzielę (21 stycznia) o godz. 16.00 koncert orkiestry dętej „Kujawia” w bazylice koronowskiej połączony ze zbiórką dla ofiar nawałnicy.

Będzie więc okazja nie tylko wysłuchać koncertu kolęd z udziałem artystów bydgoskiej Opery „Nova”, ale i pomóc ofiarom sierpniowej nawałnicy.

Choć minęło od pamiętnej wichury już wiele miesięcy, pomoc dla jej ofiar jest nadal potrzebna. Przypomnijmy, że 130 tys. zł ofiarodawcy wpłacili na konto Huragan, z których - do dziś budzi to kontrowersje - ponad 100 tys. zł włodarz gminy przekazał na diety dla strażaków OSP. A nie dla strażaków wpłacali datki ofiarodawcy. Pieniążki zebrane na niedzielnym koncercie orkiestry trafią na pewno do ofiar nawałnicy.

Pieniądze od darczyńców zamiast do ofiar nawałnicy w Koronowie trafiły do strażaków. W niedzielę koncert dobroczynny ze zbiórką

Swój udział w zbiórkach na rzecz poszkodowanych w sierpniu ma także Spółdzielnia Socjalna „Koronowianka”. - Zorganizowaliśmy zbiórkę do puszek podczas dwóch wrześniowych imprez na naszym terenie - na koncercie zespołu „Bubliczki” i zespołu „Kayakmania 2017” w Pieczyskach - relacjonuje nam Joanna Starikiewicz ze spółdzielni „Koronowianka”. - Udało się nam zgromadzić pieniądze na zakup materiałów budowlanych dla rodziny z Wierzchucina Królewskiego, której nawałnica zniszczyła dom. Potrzeby były ogromne, a środki ograniczone, ale udało się zakupić cement oraz płyty kartonowo-gipsowe niezbędne do remontu części zniszczonego domu. Spółdzielnia mogła kupić te materiały dzięki datkom mieszkańców gminy, darmowy transport zapewniła Gminna Spółdzielnia „SCH” z Koronowa.

Wichura zniszczyła ich domy i rząd im ani grosza nie da...

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy zbierali datki do puszek, a także pracownikom spółdzielni socjalnej, którzy pomogli przygotować akcję.

Takich inicjatyw „Koronowianki” było więcej. Nie tylko dla ofiar sierpniowej nawałnicy. Przykładem zbiórka na świąteczne paczki dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin w gminie Koronowo: „Podaruj uśmiech na święta”. Z darów mieszkańców udało się zrobić 70 paczek. Na tych paczkach nie mogło też zabraknąć adresów dzieci z domów uszkodzonych przez sierpniową nawałnicę...

- Od kilku już lat wspierają nas placówki oświatowe z gminy Koronowo. M.in. Szkoła Podstawowa nr 1, przedszkole Misiowa chatka, ZSZ im. Maczka, OSiR... Dziękujemy!

My również.

Powiało ostro także w gminie Koronowo. Byliśmy w Koronowie (ul. Letniskowa), Więzownie, Salnie, Wierzchucinie Królewskim, Wiskitnie, Sitowcu, Osieku, Dziedzinku, Hucie... Prądu, wody, zasięgu telefonii  komórkowej nie ma prawie wszędzie w gminie. Przeczytaj także: Krajobraz po burzach w regionie. Pięć osób nie żyje! Ogrom zniszczeń [relacja];nfIm dalej od Koronowa tym gorzej. Najtrudniej w Hucie i Dziedzinku, gdzie zerwało najwięcej dachów.Straż pożarna o burzy w Kujawsko-Pomorskiem.

Gmina Koronowo wciąż bez prądu [zobacz zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska