Spore zmiany w rejonie dworca PKP w Bydgoszczy

  Spore zmiany w rejonie dworca PKP w Bydgoszczy

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tędy, do pętli przy Rycerskiej, pobiegną tory nowej linii tramwajowej

  Tędy, do pętli przy Rycerskiej, pobiegną tory nowej linii tramwajowej ©Jarosław Pruss

  Budynek byłego domu kultury ZNTK, u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Warszawskiej, idzie do rozbiórki. Znajdujący się w nim klub czekają poważne zmiany.
  Tędy, do pętli przy Rycerskiej, pobiegną tory nowej linii tramwajowej

  Tędy, do pętli przy Rycerskiej, pobiegną tory nowej linii tramwajowej ©Jarosław Pruss

  www.pomorska.pl/bydgoszcz


  Więcej informacji z Bydgoszczy znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz  Decyzja o wyburzeniu przynajmniej części budynku zapadła wraz z wyborem wariantu trasy nowej linii tramwajowej z centrum miasta do dworca PKP.

  Na pewno będą burzyć
  I choć na razie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej szczegółów żadnych nie podaje, bo oficjalnie projekt jest jeszcze w trakcie ostatnich uzgodnień, to niektóre informacje na temat inwestycji są już pewne.

  - Na pewno od ulicy Dworcowej tory pobiegną wzdłuż ulicy Zygmunta Augusta po stronie pętli autobusowej - mówi Magdalena Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDMiKP. - Niestety, oznacza to konieczność wyburzenia budynku na rogu Warszawskiej i Zygmunta Augusta. W jakim zakresie? To, tak samo jak lokalizacja przystanków, pewne będzie dopiero po zakończeniu prac nad projektem.

  Do rozbiórki szykuje się jednak właściciel budynku, w którym od kilku lat prowadzi popularny wśród młodzieży klub Vanila. Jego pracownicy, w rozmowie z "Pomorską", dementują też krążące od kilku dni plotki o sprzedaży klubu. - Z naszych informacji wynika, że zakres wyburzeń nie będzie aż tak poważny - mówi Jarek Krawczewski, pracownik firmy Bravo. - Dlatego na razie mamy w planach modernizację klubu. Ewentualnych przenosin, czy nawet sprzedaży klubu w ogóle nie bierzemy pod uwagę.

  Połowę da nam Unia
  Z informacji, do których udało nam się dotrzeć, wynika też, że na swoim miejscu pozostanie pętla autobusowa. Dalej będzie pełnić swoją funkcję, choć w nieco zmienionym kształcie.

  Przypomnijmy. Projektowana linia tramwajowa pobiegnie od ulicy Focha, przez Naruszewicza do Dworcowej i dalej wzdłuż Zygmunta Augusta do pętli przy Rycerskiej.

  Prawdopodobnie już na początku przyszłego roku ZDMiKP ogłosi przetarg na budowę. Według finansowych prognoz magistratu inwestycja pochłonie 25,2 mln złotych w 2010 roku, 26,2 mln w 2011, a w 2012 roku 24,7 mln zł. Prawie połowę dołoży nam Unia Europejska.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy