Sportowcy i trenerzy z kujawsko-pomorskiego otrzymali nagrody finansowe [ZDJĘCIA, LISTA NAZWISK]

Dla wielu sportowców były to pierwsze nagrody w karierze
Dla wielu sportowców były to pierwsze nagrody w karierze Grzegorz Olkowski/Mikołaj Kuras - Urząd Marszałkowski
Ponad 300 utalentowanych sportowców i prawie setka ich trenerów z 57 klubów sportowych odebrała nagrody finansowe za osiągnięcia w 2016 roku.

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał nagrody zawodnikom, trenerom oraz działaczom sportowym za wybitne osiągnięcia sportowe. W małej hali Areny Toruń marszałek Piotr Całbecki wręczył wyróżnienia. Na liście znalazło się 332 sportowców i 98 szkoleniowców z całego regionu.

- Na Kujawach i Pomorzu mamy mnóstwo utalentowanych sportowców, którzy odnoszą wielkie sukcesy na prestiżowych zawodach, zdobywając medale mistrzostw Polski, Europy i świata. Naszym zawodnikom, ich trenerom oraz wszystkim ludziom sportu gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Żeby znaleźć się na liście laureatów, trzeba było w 2016 roku zdobyć medal mistrzostw Polski, Europy lub świata. W sumie zarząd regionu wypłaci 341,5 tys. zł, z tego 250 tys. zł sportowcom, pozostała kwota trafi do ich trenerów.

Lista nagrodzonych sportowców - dyscypliny indywidualne TUTAJ

Lista nagrodzonych sportowców - dyscypliny drużynowe TUTAJ

Lista nagrodzonych trenerów TUTAJ

Lista nagrodzonych innych osób wyróżniających się w działalności sportowej TUTAJ

W Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie uplasowało się ponownie na 7 pozycji w kraju z dorobkiem 10.854,19 punktów, wygrało Mazowieckie – 18.664,67 pkt.

W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych po raz kolejny liderem rankingu został CWZS Zawisza Bydgoszcz. Na 18. miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 35. RTW Bydgostia Bydgoszcz, na 77. UKS Copernicus Toruń a na 88. miejsc AZS UMK Toruń (w sumie sklasyfikowano 3474 klubów w Polsce).

W klasyfikacji gmin na 5 miejscu uplasowała się Bydgoszcz, Toruń zajął 12. miejsce, a Grudziądz znalazł się na 26. pozycji (łącznie sklasyfikowano 887 gmin).

Sukcesy sportowców z Kujawsko-Pomorskiego w 2016 roku

medale Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro: 1 złoty, 2 brązowe,

medale mistrzostw świata (juniorzy i seniorzy): 15 złotych, 31 srebrnych, 27 brązowych,

medale mistrzostw Europy (juniorzy i seniorzy): 11 złotych, 15 srebrnych, 14 brązowych,