Sportowiec Roku - kandydaci Konkursu Kapituły

Joanna Dardzińska
Od lewej: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marta Wieliczko, Katrzyna Zillmann, Fabian Barański, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk, Paweł Wojciechowski, Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski, Adrianna Sułek, Klaudia Breś, Mateusz Rudyk, Aaron Cel,Damian Kulig, Karol Gruszecki, Szymon Szewczyk, Marcin Nowakowski, Jolanta Ogar, Krystian Makowski, Krzysztof Elsner
Głosowanie w plebiscycie na na Najpopularniejszego Sportowca Roku rusza już 18 listopada. Równolegle odbywa się konkurs, w którym Kapituła wybierze Sportowca Roku, Trenera Roku oraz Drużynę Roku wśród największych mistrzów naszego regionu. Zwycięzców zarówno plebiscytu jak i konkursu zaprosimy na galę, która odbędzie się 8 stycznia w Hotelu City w Bydgoszczy.

W tegorocznej edycji Sportowca Roku oprócz plebiscytu czytelników przeprowadzimy także obowiązkowy konkurs na najlepszego Sportowca, Trenera oraz Drużynę województwa kujawsko-pomorskiego.

Kapituła, w skład której wejdą przedstawiciele regionalnych mediów i redakcji sportowych, a także działacze i specjaliści w dziedzinie sportu, wyłoni przedstawicieli sportowego świata, którzy odnieśli największe sukcesy w swoich dyscyplinach.
Zwycięzców konkursu zaprosimy na Galę Sportowca Roku 8 stycznia 2020 roku w Hotelu City Bydgoszcz, gdzie wręczymy należne im wyróżnienia.

Kandydaci nominowani przez Kapitułę Konkursową do tytułu

Sportowiec Roku:

  • Mateusz Wilangowski, (wioślarstwo, Wisła Grudziądz),
    Mikołaj Burda, (wioślarstwo, Lotto Bydgostia),
    Michał Szpakowski (wioślarstwo, Zawisza)
    -zdobywcy złotego medalu mistrzostw świata w czwórce bez sternika
  • Marta Wieliczko,
    Katarzyna Zillmann (wioślarstwo, Wisła Grudziądz/AZS UMK Toruń)
    -srebrne medalistki mistrzostw świata w rywalizacji czwórek podwójnych kobiet
  • Fabian Barański (wioślarstwo, WTW Włocławek)
    -srebrny medalista mistrzostw świata w konkurencji czwórek podwójnych, zwycięstwo w mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej
  • Mateusz Biskup (wioslarstwo, Lotto Bydgostia)
    – brązowy medalista mistrzostw świata w dwójce podwójnej, awans na igrzyska
  • Mirosław Ziętarski (wioślarstwo, AZS UMK)
    – brązowy medalista mistrzostw świata w dwójce podwójnej, zwycięstwo w mistrzostwach Europy w dwójce podwójnej, awans na igrzyska
  • Helena Wiśniewska,
    Katarzyna Kołodziejczyk (kajakarstwo, Zawisza Bydgoszcz)
    – brązowe medalistki mistrzostw świata w K4 500 m, brązowe medalistki Igrzysk Europejskich
  • Marcin Lewandowski (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)
    - brązowy medalista MŚ w Doha w biegu na 1500 m
  • Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)
    – halowy mistrz Europy z Glasgow, 1. miejsce na światowych igrzyskach wojskowych
  • Iga Baumgart-Witan (lekkoatletyka, BKS)
    – srebrna medalistka MŚ w Doha, w biegu sztafetowym 4x400 metrów i finalistka biegu indywidualnego na 400 m
  • Adrianna Sułek (lekkoatletyka, Zawisza Bydgoszcz)
    – złota medalistka halowych mistrzostw Polski w kat. młodzieżowców i seniorów oraz złota medalistka mistrzostw Polski na otwartym stadionie w kat. młodzieżowców i seniorów w wielobojach
  • Klaudia Breś (strzelectwo, Zawisza Bydgoszcz)
    – mistrzyni Europy w strzelaniu, w kategorii pistoletu pneumatycznego
  • Mateusz Rudyk (kolarstwo, Stal Grudziądz)
    – brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym w sprincie
  • Aaron Cel (koszykówka, Polski Cukier Toruń)
    – wicemistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w Chinach
  • Damian Kulig (koszykówka, Polski Cukier Toruń)
    – wicemistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w Chinach
  • Karol Gruszecki (koszykówka, Polski Cukier Toruń)
    – wicemistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w Chinach
  • Szymon Szewczyk (koszykówka, Anwil Włocławek)
    – kapitan mistrzów Polski w koszykówce, jeden z najlepszych graczy finałów z Polskim Cukrem
  • Marcin Nowakowski (Enea Astoria Bydgoszcz)
    – jeden z zawodników, którzy mocno przyczynili się do awansy drużyny do koszykarskiej ekstraklasy
  • Jolanta Ogar (żeglarstwo, UKŻ Wiking Toruń)
    - żeglarka wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio w klasie 470
  • Krystian Makowski (hokej na trawie, Pomorzanin)
    – najlepszy strzelec ekstraklasy hokeistów na trawie, reprezentant Polski
  • Krzysztof Elsner (futsal, FC Toruń)
    – najlepszy strzelec drużyny wicemistrza Futsal Ekstraklasy, reprezentant Polski

Kandydaci nominowani przez Kapitułę Konkursową do tytułu

Trener Roku:

  • Tomasz Lewandowski
    – lekkoatletyka, trener Marcina Lewandowskiego, brązowego medalisty MŚ w Doha w biegu na 1500 m.
  • Iwona Baumgart
    - lekkoatletyka, trenerka Igi Baumgart-Witan
  • Wojciech Kulmatycki
    - strzelectwo, trener Klaudii Breś
  • Adam Sieczkowski
    – legendarny trener Stali Grudziądz, najlepszego klubu w kolarstwie torowym w Polsce
  • Maciej Juhnke
    - kajakarstwo, II trener reprezentacji Polski i trener klubowy Wiśniewskiej i Kołodziejczyk
  • Marian Drażdżewski
    - wioślarstwo, trener Mikołaja Burdy
  • Robert Sycz
    - wioślarstwo, trener Mateusza Biskupa
  • Mariusz Szumański
    - wioślarstwo, AZS i kadra, wychowawca olimpijczyków z Torunia Katarzyny Zillman i Mariusza Szumańskiego
  • Jakub Urban
    - wioślarstwo, Wisła Grudziądz, trener główny kadry kobiet
  • Tomasz Szwed
    - wioślarstwo, Włókniarz Chełmża, wychował Bartosza Grabowskiego, największą nadzieję polskiego kajakarstwa
  • Krzysztof Gabryelewicz
    - wioślarstwo, WTW Włocławek
  • Łukasz Żebrowski
    - futsal, uznany najlepszym trenerem ekstraklasy w sezonie 2018/19

Kandydaci nominowani przez Kapitułę Konkursową do tytułu

Drużyna Roku:

  • Anwil Włocławek (koszykówka)
    – po raz drugi z rzędu drużyna wywalczyła mistrzostwo Polski, awans do Ligi Mistrzów, Superpuchar 2019
  • Polski Cukier Toruń (koszykówka)
  • Enea Astoria Bydgoszcz (koszykówka)
    – zdobywcy Superpucharu 2018, wicemstrzowie Polski, którzy wywalczyli jesienią awans do Ligi Mistrzów
  • Lotto Bydgostia (wioślarstwo)
    - klub multimedalistów najważniejszych światowych imprez wioślarskich, drużynowy mistrz Polski
  • Pomorzanin Toruń (hokej na trawie)
    – od lat wychowuje kadrowiczów dla Polski, w tym sezonie wicemistrz Polski w hali i na trawie
  • FC Toruń (futsal)
    – wicemistrzowie Futsal Ekstraklasy
  • Polonia Bydgoszcz (żużel)
    – zwycięzca rozgrywek II ligi żużlowej
  • Stal Grudziądz (kolarstwo)
    – czołowy klub kolarski w Polsce, bez konkurencji na torze. W tym sezonie zdobył już tysięczny medal rangi mistrzostw Polski, Europy i świata
  • Dynamik Herring Toruń (piłka 6-osobowa, wygrali LM)
    – od lat najlepsza polska drużyna amatorska w futbolu 6-osobowym. Mistrzowie kraju i zwycięzcy Ligi Mistrzów
  • KKP Bydgoszcz
    – awans do ekstraklasy piłkarskiej kobiet

Honorowy patronat:

Konkurs Kapituły Sportowiec Roku objął swoim Honorowym Patronatem Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki.

Patronat sportowy:

Plebiscyt Sportowiec Roku objął swoim Patronatem Prezes Okręgowego Związku Polskiej Lekkiej Atletyki, Krzysztof Wolsztyński.

Patronat medialny:

Gigantyczne kary dla sieci fitness

Wideo

Dodaj ogłoszenie