Sportowy poranek w Wiągu. Około 80 uczestników wzięło udział w biegu i marszu nordic walking

Jakub Keller
To był sportowy poranek w Wiągu. Około 80 uczestników wzięło udział 9 października w biegu i marszu nordic walking. Trasa liczyła 10 kilometrów.

Najszybciej wśród biegaczy z trasą uporał się Paweł Dzierliński. Drugie miejsce zajął Marcin Klemański a trzecie Dawid Janus. Wśród pań natomiast najlepsza okazała się Dorota Stucka. Druga była Agnieszka Dobrowolska, a na trzecim stopniu podium stanęła Anna Kuźma.

W marszu nordic walking rywalizowały tylko panie, lecz o dziwo na liście startowej nie brakowało także mężczyzn. Panowie nie dotarli jednak na zawody.

Tymczasem najszybciej trasę 10 km z kijkami pokonała Kinga Chabros – Aleksander. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Pazdro, a trzecie Anna Kozłowska.

Najlepsza trójka z każdej kategorii otrzymała puchary oraz nagrody. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano natomiast upominki ufundowane przez sponsorów i medale, które przygotowali wychowankowie Zakładu Poprawczego w Nowem.

Ponadto dla uczestników miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało ciepły posiłek regeneracyjny. Można było też poczęstować się ciastem i wypić ciepłą herbatę.