Sprawny Miś w Toruniu. Na mistrzów nie ma rady. Mali-wielcy sportowcy ze Szkoły Podstawowej 28! [ZDJĘCIA]

jp
Szkoła Podstawowa nr 28 przeszła jak burza przez tegoroczny turniej Jestem Sprawny Sprawny Miś. Sławomir Kowalski
Szkoła Podstawowa nr 28 z kompletem punktów wygrała eliminacje, najlepsza była w półfinale i swój prymat potwierdziła w poniedziałek w wielkim finale Jestem Sprawny - Sprawny Miś.

Szkoła Podstawowa nr 28 przeszła jak burza przez tegoroczny turniej Jestem Sprawny Sprawny Miś. Z kompletem punktów wygrała eliminacje, najlepsza była w półfinale i swój prymat potwierdziła w poniedziałek w wielkim finale.

W Arenie Touń obrońcy pucharu wygrali aż siedem z piętnastu konkurencji. Od połowy finału ich przewaga nie była już zagrożona.

Za to bardzo ciekawa była rywalizacja o dwa pozostałe miejsca na podium.SP 32, SP 8 i SP 14 szły łeb w łeb. Ta pierwsza szkoła w IV klasach zdobyła najwięcej punktów z wszystkich drużyn. I to właśnie zdecydowało, choć jeszcze przed ostatnią serią te trzy trzy szkoły dzieliły raptem dwa punkty.

Ostatnia konkurencja klas V decydowała o 3. miejscu. Świetnie wykorzystali to uczniowie SP 14, którzy zdobyli na koniec 10 punktów.

Wyniki turnieju finałowego:

1. miejsce: SP 28 - 119 pkt
2. miejsce: SP 32 - 92 pkt
3. miejsce: SP 14 - 91 pkt
4. miejsce: SP 8 - 89 pkt
5. miejsce: SP 6 - 59 pkt

Dla SP 28 to czwarty z rzędu triumf w miejskim finale Sprawnego Misia. Teraz szkoła będzie reprezentować Toruń w finale wojewódzkim, który 10 kwietnia odbędzie się w Inowrocławiu. Tam także SP 28 będzie bronić pierwszego miejsca.