Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sprzęt dla szpitala od samorządów powiatu inowrocławskiego. Kto ile przekazał?

red
Szpital w Inowrocławiu
Szpital w Inowrocławiu Nadesłane
W ostatnich trzech miesiącach tego roku w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu zostały podpisane umowy dotacji na zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej do funkcjonowania szpitala, pomiędzy naszą lecznicą, a Powiatem Inowrocławskim oraz samorządami Złotnik Kujawskich, Pakości, Janikowa, Kruszwicy i Gminy Inowrocław.

W marcu podpisano umowę z Powiatem Inowrocławskim na dotację w kwocie 16.222,00 zł przeznaczoną na zakup urządzeń do odkażania ambulansów, natomiast w maju umowę na dotację w kwocie 80.000,00 zł na zakup oprogramowania wspierającego proces controllingu zarządczego.

- Zdrowie mieszkańców naszego powiatu to sprawa priorytetowa. Misją szpitala jest leczenie, a do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu. Cieszę się, że samorządy, dbając o zapewnienie opieki zdrowotnej mieszkańców, włączają się w pomoc dla szpitala – starosta Wiesława Pawłowska.

W kwietniu parafowano umowę z Gminą Inowrocław na dotację w kwocie 25.000,00 zł. przeznaczoną na zakup lampy bezcieniowej sufitowej dla Pełnoprofilowej Sali Zabiegowej Laryngologicznej.

W tym samym miesiącu z Gminą Złotniki Kujawskie podpisano umowę na dotację w kwocie 8.000,00 zł na zakup pompy infuzyjnej objętościowej dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz w kwocie 54.000,00 zł z przeznaczeniem na zakup urządzenia do wspomagania kompresji klatki piersiowej.

Kolejne umowy zawarte zostały w maju. Na ich podstawie Gmina Pakość przekaże dotację w kwocie 8.000,00 zł przeznaczoną na zakup aparatu do EKG-Schiller Cardiovit wraz z wózkiem, Gmina Janikowo dotację w kwocie 23.000,00 zł na zakup ureterorenofiberoskopu na potrzeby Sali zabiegowej Endoskopowej TUR, a Gmina Kruszwica dotację w kwocie 30.032,00 zł na zakup doposażenia do mikroskopu optycznego wraz z wyposażeniem oraz kamerą cyfrową z przeznaczeniem dla Zakładu Anatomii Patologicznej.

- W imieniu pacjentów, współpracowników i własnym pragnę podziękować za udzielone przez samorządy wsparcie i okazaną ofiarność w przyznanych dotacjach, pozwalających na poprawę bezpieczeństwa i jakości udzielanych świadczeń leczonym pacjentom – Eligiusz Patalas dyrektor szpitala

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska