Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprzęt za ponad milion złotych od fundacji WOŚP szpital w Grudziądzu otrzymał w ostatnim roku. Zobaczcie zdjęcia

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Na oddział i do poradni okulistycznej, ale także do laboratorium mikrobiologicznego szpitala w Grudziądzu, sprzęt kupiła w ostatnich miesiącach Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobaczcie jak te urządzenia pomagają pacjentom>>>>>
Na oddział i do poradni okulistycznej, ale także do laboratorium mikrobiologicznego szpitala w Grudziądzu, sprzęt kupiła w ostatnich miesiącach Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobaczcie jak te urządzenia pomagają pacjentom>>>>>Facebook/Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu
Szpital w Grudziądzu od fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy otrzymał sprzęt za blisko 1,2 mln zł. Zobaczcie jakie to urządzenia i kogo leczą.

Zbliża się 32. finał WOŚP 2024. Orkiestra zagra także w Grudziądzu

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, w całej Polsce - także w Grudziądzu - odbywać się będą imprezy organizowane w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Grudziądzu w ramach WOŚP 2024 zaplanowano wiele imprez i wydarzeń. Program wydarzeń TUTAJ A my jak, co roku, sprawdzamy ile i jaki sprzęt grudziądzki szpital otrzymał w ostatnich miesiącach z fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ile sprzętu szpital w Grudziądzu otrzymał od WOŚP?

Specjalistyczny sprzęt od fundacji WOŚP do grudziądzkiego szpitala przyjeżdża co roku. Tak też było w roku 2023. W jego trakcie Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy urządzenia przekazywała do Grudziądza kilka razy.

Łączna wartość urządzeń przekazanych przez WOŚP do szpitala w Grudziądzu w 2023 roku to dokładnie 1177698 zł

Sprzęt medyczny, który otrzymała nasza lecznica od WOŚP to nowoczesna aparatura dla oddziału okulistycznego i poradni okulistycznej oraz laboratorium mikrobiologicznego.

  • Na „okulistykę” trafiła aparatura do diagnostyki dzieci i dorosłych. Są to sprzęty stacjonarne, ale także przenośne, dzięki czemu lekarze mają możliwość badania także pacjentów leżących.
  • Z kolei laboratorium mikrobiologiczne otrzymało sprzęt skracający czas uzyskania wyników, dzięki czemu można skuteczniej leczyć m.in. sepsę.

Po przekazach z ubiegłego roku szacunkowa wartość wszystkich sprzętów przekazanych dotąd przez WOŚP do szpitala w Grudziądzu wzrosła do kwoty ok. 6,7 mln zł.

Zdjęcia sprzętu, który grudziądzki szpital otrzymał od WOŚP w ostatnich miesiącach zobacz w galerii:

W Grudziądzu liczymy na kolejny sprzęt od WOŚP w 2024 roku

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „Płuca po pandemii”. Za zebrane w trakcie akcji pieniądze fundacja kupować będzie sprzęt na oddziały pulmonologiczne.

- Choć pandemia COVID-19 oficjalnie zakończyła się, wielu pacjentów nadal boryka się z problemami z układem oddechowym, wielu z nich ma problemy z przewlekłym kaszlem, pogorszyła się u nich tolerancja wysiłku, mają często duszności - w filmie zachęcającym do aktywnego udziału w WOŚP mówi Jarosław Chorchos, koordynator oddziału pulmonologicznego szpitala w Grudziądzu. I dodaje: - WOŚP w tym roku zbiera fundusze na sprzęt do diagnostyki i rehabilitacji po przebytym COVID-19. Liczymy na zakup takiego sprzętu dla nas, aby móc jeszcze lepiej pomagać pacjentom, którzy do nas trafiają.

Edyta Ogonowska, szefowa sztabu WOŚP w Grudziądzu: - „Ta akcja działa"

- Ludzie są coraz bardziej szczodrzy, otwarci, bo widzą, że ta akcja działa, że nasz szpital, a także inne szpitale, co roku otrzymują sprzęt od WOŚP - mówi Edyta Ogonowska, szefowa grudziądzkiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku, WOŚP w Grudziądzu grać będzie m.in.:

  • w hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Lotnisko: występy dziecięce, liczne stoiska tematyczne, koncerty
  • w Centrum Kultury Teatr: spektakle dla dzieci, a także licytacja złotego serduszka
  • w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym: pokazy nowego seansu
  • podczas "Motoorkiestry" dla miłośników motoryzacji
  • w klubie "Akcent", gdzie odbędzie się koncert rockowy
  • w Club House, klubie grudziądzkich motocyklistów: koncert rockowy, wystawa sztuki
  • w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie: atrakcje rodzinne

Zdjęcia sprzętu, który grudziądzki szpital otrzymał od WOŚP w 2023 roku zobacz w galerii:

Na oddział i do poradni okulistycznej, ale także do laboratorium mikrobiologicznego szpitala w Grudziądzu, sprzęt kupiła w ostatnich miesiącach Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobaczcie jak te urządzenia pomagają pacjentom>>>>>

Sprzęt za ponad milion złotych od fundacji WOŚP szpital w Gr...

Trwa głosowanie...

Wesprzesz kwestę WOŚP 2024?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska