Stal Grudziądz wygrała derby w Chełmży, po tie breaku

Redakcja
Stal Grudziądz wygrała derby w Chełmży 3:2 na zakończenie rundy zasadniczej w II lidze siatkówki seniorów Maryla Rzeszut
Niesamowite derby na szczycie, zakończenie rundy zasadniczej w II lidze siatkówki seniorów: KS Stal Grudziądz w ostatniej kolejce, w tie breaku pokonała na wyjeździe lidera, KS Chełmża 3:2. Kibice obu drużyn zdarli gardła, dopingowali do upadłego swoich ulubieńców.

KS CHEŁMŻA - KS STAL GRUDZIĄDZ 2:3
(27:25, 17:25, 21:25, 25:23, 12:15)

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej lidera z wiceliderem tabeli grudziądzcy siatkarze pokazali klasę i wykazali wyższość nad gospodarzami, którzy od dłuższego czasu zajmują 1. miejsce.

Grudziądzanie musieli się najpierw rozkręcić. Pierwszy set przegrali do 25, ale kolejne dwa wygrali, po czym znów drużyna z Chełmży okazała się lepsza, w 4.secie.

Doszło do tie breaka. Jak to zwykle bywa w tie breaku emocje sięgały zenitu. Kibice obu zespołów dawali z siebie wszystko na trybunach, żeby przeważyć szalę na korzyść swojego zespołu. Ostatecznie to Stal wygrała decydującego, 5. seta i grudziądzanie wracali bardzo szczęśliwi do domu.

Liderem nadal Chełmża, z przewagą nad Stalą tylko 1 punktu

Gdyby Stal wygrała derby za 3 punkty, zajęłaby miejsce lidera - Chełmży. Jednak KS Chełmża wyrwała punkt i tym jednym "oczkiem" przewagi (36 pkt na koncie) utrzymała się jako lider 1. grupy II ligi.

Stal ma 35 pkt i jest na 2. miejscu. Na 3. lokacie jest ekipa LUKS WILKI Wilczyn (34 pkt).
Minimalna różnica punktowa w czołowej trójce drużyn świadczy najlepiej o tym, jak wyrównana toczyła się walka w czołówce tej grupy.

W innych meczach: KS Espadon Szczecin - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 2:3
AZS UAM Poznań - LO MS Świnoujście 3:1
LUKS Wilki Wilczyn - NTS Trójka Nakło 3:0