Stalex Liga: Mecze na szczycie dla Skody, Grudziądz Team i Euro-Drobiu

W meczu na szczycie w grupie "A" Unisław Friends (żółto-czarne stroje) uległ BS Skoda Auto Grudziądz 2:5. Sławomir Wojciechowski
W sobotę w Stalex Lidze w Świeciu rozegrano 7 spotkań. Trzy z nich mogą mieć wpływ na końcowy układ tabeli w grupach “A" , “B" i “C".
Skoda Grudziądz - Unisław Friends (5:2)

Stalex Liga w Świeciu (16 listopada)

W pierwszym hicie dnia w grupie “C" zmierzyły się zespoły mające na kontach po dwa zwycięstwa. Grudziądz Team wygrał z Tęczą Wiąg 4:1. O końcowym wyniku zdecydowały ostatnie pięć minut, gdy grudziądzanie zadali rywalom trzy ciosy.

Do meczu na szczycie doszło także w grupie “A". Skoda Grudziądz pokonała w nim Unisław Friends 5:2. Wszystkie gole padły dopiero po przerwie. Grudziądzan do wygranej poprowadził Tomasz Borowski, który strzelił trzy gole. Dla unisławian była to pierwsza porażka w świeckiej halówce. Skoda jest wciąż niepokonana mając na koncie dwa zwycięstwa i remis.

Z kolei sobotnie granie zakończył szlagier w grupie “B", w którym Euro-Drób Toruń zwyciężył Wojownika Wabcz 8:5. Do przerwy torunianie mieli trzy bramki przewagi. Jednak Wojownik zdołał doprowadzić na początku 2. połowy do remisu 3:3. Euro-Drób odpowiedział potrójnie trafieniami Michała Suchockiego, Sylwestra Kiepera i Jakuba Szulenckiego. I do końca kontrolował wynik.
Historyczne zwycięstwa w Stalex Lidze w sobotę odnieśli Olimpia Juniorzy Drzycim i Bezimienni Chełmno.

Grupa "A"

3. kolejka: BS Skoda Auto Grudziądz - Unisław Friends 5:2 (0:0) - Tomasz Borowski 3, Jarosław Górski 1, Jakub Studziński 1 (BS), Krzysztof Poznański 1, Piotr Maksymiak 1 (UF).

Grupa "B"

2. kolejka: Nowy Szpital - Bezimienni 2:8 (1:4) - Mariusz Prowancki 2 (NSz), Karol Poliński 3, Łukasz Beszczyński 2, Jakub Rządkowski 1, Paweł Rygelski 1, Tomasz Jaroch 1 (B).

Wojownik Wabcz - Euro-DróbToruń 5:8 (0:3) - Marcin Janus 2, Jakub Smolny 1, Roman Strupowski 1, Krzysztof Janowski 1 (W), Sylwester Kieper 2, Łukasz Kulczewski 2, Radosław Kraska 1, Karol Kułacz 1, Michał Suchocki 1, Jakub Szulencki 1 (ED).

Grupa "C"

3. kolejka: Darmex-Casing - Huragan Trzebcz 0:5 (0:1) - Krystian Krauze 2, Bogumił Gdaniec 1, Bartłomiej Cesarz 1, Tomasz Drążkowski 1.

Tęcza Wiąg - Grudziądz Team 1:4 (1:1) - Michał Świerczyński 1 (T), Mariusz Osiński 1, Tomasz Rybik 1, Michał Krohn 1, Mateusz Wojciechowski 1 (GT).

Grupa "D"

2. kolejka: Pol-Hem - LB 4:5 (1:5) - Arkadiusz Jasiński 2, Marcin Wróblewski 1, Maciej Piotrowski 1 (P), Piotr Murawski 4, Marcin Adamczyk 1 (LB).

Grupa "E"

2. kolejka: Olimpia Juniorzy Grudziądz - System Świecie 11:4 (6:1) - Przemysław Krajczewski 4, Dawid Kapela 3, Dawid Tobolski 2, Jakub Fiedurek 1, Jacek Szulc 1 (O), Mateusz Luranc 2, Łukasz Luranc 2 (S).

W niedzielę w Stalex Lidze zaplanowano 10 meczów. Początek rywalizacji o godz. 11.50 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.