
Celuloidowe lalki
Kiedyś lalki produkowano z celuloidu. Urodzeni w latach 80. i 90. z pewnością pamiętają takie zabawki.

Gry planszowe, puzzle
Nie brakowało też rozwijających gier planszowych i zręcznościowych. Takie też sprawiały frajdę. W nieśmiertelnego chińczyka, bierki czy warcaby dzieci, choć już rzadziej, grają do dziś. Popularne były również grzybobranie, "Mózg", Flipper, Młody Konstruktor, Mały Chemik, jo-jo i riki-tiki. Mniej zręcznościową, ale za to edukacyjną funkcję, miały klocki układanki, które można było układać jak puzzle. Na jednym sześciokątnym klocku znajdował się element jednego z sześciu obrazków. Najczęściej przedstawiały znaną bajkę.

Tyle są warte stare zabawki
Na portalach aukcyjnych po kilkudziesięciu latach ceny peerelowskich zabawek są zawrotne. Niektóre egzemplarze wystawiane są za symboliczne kwoty, inne nawet za 11 000 złotych. Największym wzięciem cieszą się resoraki, a szczególnie jeszcze w nieotwartych pudełkach. Wysoko wycenione są też stare puzzle i gry planszowe - nawet na około 2000 zł.

Od czego zależy wartość zabawek z PRL?
Chcąc się samemu na nich wzbogacić, warto pamiętać, by wystawiając je na sprzedaż, były niezniszczone, kompletne, a najlepiej w oryginalnych opakowaniach. Takie unikaty są coś warte. Oto przykłady >>>>>