Starostą został ponownie Tadeusz Majewski z PSL, wicestarostą - Sławomir Szeliga z PO, a członkami zarządu - Włodzimierz Figas i Marek Szubarga z SLD oraz Franciszek Żak z PSL. przewodniczącym wybrano Ryszarda Jagodzińskiego z PSL. Jego zastępcami będą Feliks Kryszak z PO i Jan Biernacki z SLD.
Większość głosowań przeszło stosunkiem 17:11.
Głosowania były tajne. Z naszych informacji wynika, iż za Tadeuszem Majewskim głosowało 7 radnych PSL (ósmy - Zenon Bąkowski był nieobecny), 7 radnych SLD oraz troje radnych PO (Bogumiła Pęczkowska, Sławomir Szeliga i Feliks Kryszak). Czworo pozostałych radnych PO wybrało byt w opozycji.
Nie udał się więc plan Ryszarda Brejzy, by w powiecie utworzyć koalicję złożoną z radnych PO-PiS-PS i SLD.
Tadeusz Majewski po wyborze na stanowisko starosty powiedział: - Zamach, jaki pan prezydent Brejza dokonał na samorząd powiatowy nie powiódł się. Mądrość narodu i wybór tych radnych doprowadziły do tego, że czekają nas cztery lata spokojnych rządów.
A czym starosta przekonał radnych SLD do tego, by razem z nim współtworzyli koalicję?
- Propozycja, którą prezydent Brejza złożył lewicy była lepsza, ale moja była uczciwa i to zdecydowało o tym, że lewica weszła w koalicję razem z nami - odpowiedział.
Nie chciał zdradzić, jaką propozycję od Ryszarda Brejzy miała usłyszeć lewica. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w grę miało wchodzić nawet stanowisko wiceprezydenta Inowrocławia.
Szerzej we wtorkowej papierowej "Gazecie Pomorskiej" w Inowrocławiu (29.11.2010)