W Nakle wybrano wolontariuszy roku
Gala obyła się w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Prowadziła ją DobrosławaJedynak, szefowa fundacji. Statuetki wręczał wyróżniającym się wolontariuszom Andrzej Kinderman, wicestarosta. Miał co robić, bo nagrodzonych było całkiem spore grono, głównie młodzież
Tytuł wolontariusza roku, i pamiątkową statuetkę, otrzymało 15 osób indywidualnych m.in. rekomendowani przez I LO w Nakle: Anita Płatników, Anna Wojciechowska, Lidia Deja i Paweł Głyżewski.
- Organizują wiele akcji, m.in. na rzecz Domu Dziecka w Więcborku - przedstawiała młodych ludzi DobrosławaJedynak podkreślając, że każdy z laureatów działa jako wolontariusz minimum od dwóch lat. Nie są to jednostkowe akcje. Edyta Siewkowska, Agnieszka Smełsz i Karolina Wąs opiekują się jako wolontariuszki dziećmi autystycznymi. Im także wręczono wczoraj statuetki.
Więcej wiadomości z Nakła na www.pomorska.pl/naklo.
LO im. Wyspiańskiego w Szubinie wnioskowało do organizatorów konkursu o uhonorowanie Sandry Stranz, Agaty Pucz oraz Sandry Białek, które aktywnie działają w szkolnym klubie wolontariatu. - Dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 zorganizowały dzień sportu oraz różne zajęcia. Współpracują też z Warsztatem Terapii Zajęciowej "Pelikan" w Szubinie - wyliczano na gali zasługi uczennic. Wolontariuszką roku uznana została także Paulina Trela z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szu-binie, która m.in. pracuje społecznie w przytulisku "Kraina Uśmiechu".
Statuetki wręczono także: Iwonie Sobieszczyk oraz Barbarze Sroce, Justynie Sroce i Magdalenie Ciesielskiej- Sroce. - Te trzy panie od lat z nami współpracują - informowała gości prezes fundacji. Trzy ostatnie statuetki przyznano za działalność zespołową. Trafiły one do szkolnych kół Caritas funkcjonujących przy SP nr 2 w Nakle oraz przy szkole w Lubaszczu. Docenione zostały też inicjatywy podejmowane przez młodzież z klubu wolontariusza, który działa w nakielskim "Staszicu".
Podczas powiatowego święta wolontariatu oficjalnie podsumowano inicjatywy podejmowane w powiecie w ramach XI Ogólnopolskiej kampanii społeczno- edukacyjnej "Hospicjum to też życie". Dziękowano młodzieży z pięciu szkół, które odpowiedziały na apel fundacji i włączyły się w tę kampanię. Wyzwanie podjęła młodzież z SP nr 2 i 3 w Nakle, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle oraz z nakielskiej "Żeglugi".
- W ramach tej kampanii odbywały się w szkołach spotkania z wolontariuszami oraz prezesem fundacji Dobrosławą Jedynak. Staraliśmy się oswoić uczniów z hospicjum - mówiła koordynatorka tych działań Beata Głąbicka. Zorganizowano też w szkołach kwesty na rzecz dzieci osieroconych.
Czytaj e-wydanie »