Stoczniowiec Gdańsk pokonał TKH Toruń

Krótko trwała w Toruniu radość po zwycięstwie z Krynicą. Hokeiści TKH Nesty byli bez szans w starciu ze Stoczniowcem Gdańsk.

TKH NESTA TORUŃ - STOCZNIOWIEC 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

BRAMKI: 0:1 Jankowski (5.), 0:2 Chmielewski (6.); 0:3 Rzeszutko (7.), 0:4 Chmielewski (35.), 1:4 Bomba - Bomastek, Kubat (41.).
TKH NESTA: Plaskiewicz - Kubat, Chrzanowski, Bomastek, Bomba, Dołęga - Koseda, Buril, Kuchnicki, Winiarski Marmurowicz - Talaga, Lidtke, Wieczorek, Chyliński, Minge - Pietras, Gimiński, Porębski, Kalinowski

Nadzieje na pierwsze od września zwycięstwo w hokejowych derby północy rozwiały się już w I tercji. Walczący o play off Stoczniowiec od razu rzucił się do ataku i w ciągu trzech minut wbił torunianom trzy bramki. Gospodarze chwile lepszej gry pokazali dopiero w ostatniej tercji za sprawą skutecznego ostatnio Bartłomieja Bomby, który najpierw sam trafił do siatki, a potem asystował przy golu Bomastka.

W pozostałych meczach: grupa A: GKS Tychy - Cracovia 4:2, JKH Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:5 Naprzód Janów - Podhale Nowy Targ 5:4 (dogr.); grupa B: KTH Krynica - Unia Oświęcim 2:7.