Szósty mecz, szósta porażka. Nesta Karawela na dnie tabeli

Jak długo poczekamy jeszcze na pierwszy punkt dla Torunia?
Jak długo poczekamy jeszcze na pierwszy punkt dla Torunia? Lech Kamiński
Tylko przez chwilę trwały złudzenia toruńskiej drużyny w Katowicach. Punktów nadal nie ma.

GKS KATOWICE - NESTA KARAWELA 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
BRAMKI: 1:0 Sucharski - Chwedoruk, Drzewiecki (1), Biepierszcz - Frączek, Popko (3), 2:1 Dzięgiel (37), 3:1 Biepierszcz - Popko, Frączek (42), 4:1 Wiecki - Brown (44), 5:1 Sucharski - Chwedoruk, Drzewiecki (48)
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Gula, Lang, Bomastek, K. Kalinowski, Marmurowicz - Skrzypkowski, Koseda, Borovansky, Dzięgiel, Malat - Lidtke, Porębski, Minge, Kuchnicki, M. Kalinowski - Huzarski, Gimiński, Husak, Pieniak, Gościmiński

Torunianie już w 22 sekundzie stracili pierwszą bramkę (rekord sezonu), a po trzech minutach przegrywali już 0:2. Potem jednak swojego trzeciego gola w sezonie strzelił Jacek Dzięgiel i po dwóch tercjach rewelacyjny beniaminek prowadził tylko 2:1.

Niespodzianka? Nic z tego, bo w ostatniej części emocje szybko się skończyły. Zaledwie osiem minut wystarczyło katowiczanom do zdobycia kolejnych trzech goli. Przy drugim podawał Jared Brown, dla którego była to już 12 asysta w szóstym meczu PLH. Goli mogło paść zresztą znacznie więcej, bo przewaga GKS była bardzo wyraźna.

Dla Nesty Karaweli była to szósta porażka z rzędu. Marne są widoki na szybkie zakończenie ponurej serii. W niedzielę (20.00) i poniedziałek (18.30) rywalem podopiecznych Jaroslawa Lehockiego na Tor-Torze będzie lider i mistrz Polski z Sanoka.

W innych meczach: Ciarko Sanok - Zagłębie Sosnowiec 5:2, Cracovia - GKS Tychy 2:1, Unia Oświęcim - JKH Jastrzębie 2:3
1. Ciarko PBS Bank 7 16 31:19
2. JKH Jastrzębie 6 15 22:15
3. Cracovia 6 12 23:12
4. GKS Tychy 6 11 20:12
5. HC GKS Katowice 6 11 30:18
6. Unia Oświęcim 6 6 14:29
7. Zagłębie Sosnowiec 7 4 15:29
8. Nesta Karawela 6 0 6:27