Strażacy z Nakła, Solca Kujawskiego oraz Więcborka wrócili z mistrzostw Polski

Maja Stankiewicz
Mistrzostwa trwały trzy dni. Strażacy wykazać się musieli nie tylko dużymi umiejętnościami, ale i żelazną kondycją. OSP NaKŁO
Reprezentowali region w ratownictwie wodnym i powodziowym.

Od lat w mistrzostwach Polski strażaków ochotników w ratownictwie wodnym i powodziowym województwo kujawsko- pomorskie reprezentują druhowie z Nakła, Solca Kujawskiego oraz Więcborka. W tym roku, podczas XI już edycji mistrzostw, nasze załogi walczyły w Licheniu Starym (Wielkopolska). Miejsce zawodów nieprzypadkowe. Strażacy z tej miejscowości wielokrotnie kończyli rywalizację na najwyższym stopniu podium.

Nasi też z sukcesami

Załoga OSP Nakło także świetnie radzi sobie na wodzie. Największy sukces nakielanie odnieśli na mistrzostwach w 2011 r. Zajęli wówczas pierwsze miejsce w swojej klasie (łodzie motorowe o mocy silnika do 49 KM). W 2015 r. w klasyfikacji generalnej mistrzostw załoga OSP Nakło zdobyła tytuł drugiego wicemistrza Polski. Strażacy z Solca Kujawskiego także mają na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. A jak poszło im na mistrzostwach w tym roku?

Siedem trudnych konkurencji

W zakończonych trzy dni temu XI Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym wzięło udział 35 załóg OSP z kilkunastu województw.

Wykazać się musieli oni umiejętnościami w takich m.in. konkurencjach jak slalom łodzią, budowa wału przeciwpowodziowego, rzuty kołem ratowniczym, podejmowanie tonącego z wody, wyścigi łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem czy podejmowanie zagrożonego przez powódź.

Tym razem poza podium

Załoga OSP Nakło w składzie: Krystian Płatek (dowódca), Łukasz Franków (sternik), Patryk Batarowicz oraz Łukasz Nowak w klasyfikacji generalnej zajęła ostatecznie 8 miejsce. W swojej klasie (łodzie motorowe o mocy silnika do 49 KM) nasi strażacy uplasowali się tuż za podium czyli na pozycji czwartej.

Na podium nie udało się wskoczyć także pozostałym załogom z naszego regionu. Strażacy z OSP Solec Kujawski w klasyfikacji generalnej mistrzostw zajęli miejsce 13, a w swojej klasie miejsce 7. Z kolei druhowie z OSP Więcbork zakończyli mistrzostwa w Licheniu Starym na pozycji 16 (klasyfikacja generalna).

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 22 czerwca 2017.