Zobacz wideo: Zmiany w prawie. Będzie teraz mniej wypadków na drogach?
Na dawnym lotnisku w Lubieniu Kujawskim przybywa inwestorów. Ostatnio 7,5 hektara w strefie przemysłowej zakupiła włocławska Firma Inżynieryjno-Drogowa "Drogtom". Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, firma ta planuje na tym terenie zbudowanie instalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej.
Korzyści z tej inwestycji dla Lubienia Kujawskiego? - Nawet jeśli nie będzie stałych miejsc pracy, to będą podatki - mówi burmistrz Marek Wiliński.
Nie tylko "Drogtom" planuje inwestycje w strefie przemysłowej
Zaawansowane są bowiem rozmowy z dużym inwestorem z branży logistycznej, który zainteresowany jest zakupem 15 hektarów. Dla Lubienia Kujawskiego najważniejsze jest jednak to, że inwestor ten planuje zatrudnić od 200 do 300 pracowników.
Do inwestycji w Lubieniu Kujawskim przymierza się także firma Matro z Baruchowa, która niedawno nabyła od Urzędu Miejskiego w Lubieniu Kujawskim działkę inwestycyjną o powierzchni 1,5 hektara. Działka ta jest położona w sąsiedztwie nowego targowiska oraz niedawno otwartego w strefie marketu budowlanego "Wiewiórka". A nowy inwestor planuje też budowę obiektu o charakterze usługowo- handlowym. Profil działalności to branża rolna.
Gmina Lubień Kujawski jest wciąż atrakcyjnym miejscem dla inwestorów
Władze Lubienia Kujawskiego liczą też na nowego inwestora, który w wyniku licytacji komorniczej kupi dawny zakład Bio Future. - Zainteresowanie tą nieruchomością jest duże - podkreśla burmistrz.
Ostatnio zawarte umowy to dowód na to, że gmina Lubień Kujawski jest wciąż atrakcyjnym miejscem pod względem inwestycyjnym na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Zaledwie 7 kilometrów do węzła autostradowego w Kowalu i bezpośrednie sąsiedztwo z drogą krajową nr 91 - to niewątpliwe atuty tej lokalizacji. Co jeszcze zachęca inwestorów do lokowania tutaj swoich biznesów? To, że tereny w lubieńskiej strefie są uzbrojone i że ich dysponentem jest gmina.
