https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Student nie zapłaci wpisowego i za obronę pracy

Uczelnie nie będą mogły pobierać opłat m.in. za egzaminy, złożenie i obronę pracy dyplomowej oraz wpisowego - podała "Gazeta Prawna".

Z projektu reformy studiów i praw studenckich, przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że studenci nie będą musieli płacić m.in. wpisowego oraz ponosić dodatkowych opłat za rejestrację na kolejny semestr (rok) studiów oraz egzaminy (w tym poprawkowe i dyplomowe).

Gazeta dodaje: "Po zmianie przepisów studenci będą jasno wiedzieć, za jaką usługę uczelnia nie może pobrać opłaty. Łatwiej im będzie więc udowodnić jej bezprawne działanie".

- Z projektu reformy wynika jednak, że koszyk bezpłatnych usług edukacyjnych nie obejmie egzaminów komisyjnych. Zwracaliśmy się w tej sprawie już do ministra nauki i szkolnictwa wyższego - mówi Robert Pawłowski, rzecznik praw studentów przy Parlamencie Studentów RP.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska