Sukcesy Paciificu Toruń na polskich i niemieckich szosach

Finiszuje Paulina Brzeźna-Bentkowska.
Finiszuje Paulina Brzeźna-Bentkowska. archiwum
Młodzicy toruńskiego klubu zdobyli cztery medale mistrzostw LZS. Paulina Brzeźna-Bentkowska dobrze zaprezentowała się w prestiżowym wyścigu w Niemczech.

Po raz kolejny powody do zadowolenia dają nam toruńscy młodzicy. Zawodnicy TKK "Pacific" Toruń wracają z Mistrzostw Polski LZS z 4 medalami. W pierwszym dniu młodzicy mieli do pokonania 5 km w ramach jazdy indywidualnej na czas, najszybszy okazał się Dawid Pluta (UKS Koźminianka) przed Adamem Długasiem (KTK Kalisz) oraz Mateuszem Sztramkowskim (TKK Pacific LUKS Grodno Nowogród), tuż za podium uplasował się Adrian Marzec (TKK Pacific UKS Sokół Wielkie Rychnowo).

Po "czasówce" młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 30 km. Mistrzem Polski LZS został Adrian Marzec (TKK Pacific UKS Sokół Wielkie Rychnowo) który okazał się najszybszy z peletonu, drugie miejsce i tytuł wicemistrza wywalczył jego kolega klubowy Mateusz Sztramkowski (TKK Pacific LUKS Grodno Nowogród), trzecie miejsce zajął kolejny z naszych zawodników Daniel Śliwka (TKK Pacific UKS Sokół Wielkie Rychnowo).

W ramach całego wyścigu rozegrano również Memoriał Joachima Halupczoka, najszybszy okazał się Daniel Poniatowski (UKS)Nowa Ruda) który finiszował przed toruńskim tercetem Adrianem Marcem, Mateuszem Sztramkowskim i Danielem Śliwką.

Panie w Niemczech

Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) zajęła 5. miejsce w bardzo prestiżowym niemieckim wyścigu etapowym Auensteiner-Radsporttage (2.2). Anna Plichta była 9 (również TKK Pacific).

Trzydniowy wyścig wokół niemieckiego miasteczka Auenstein wygrała zawodniczka z RPA Asleigh Moolman Pasio (Bigla). Dwukrotna mistrzyni Afryki przesądziła na swoją korzyść zmagania w rejonie Badenia-Wirtembergia na ostatnim etapie, zwycięstwem etapowym pieczętując triumf w klasyfikacji generalnej.Paulina Brzeźna-Bentkowska po zajęciu drugiej pozycji na królewskim etapie sklasyfikowana została na 5. miejscu, 2:10 za zwycięską zawodniczką ekipy Bigla.

Zmagania na niemieckich szosach otworzył piątkowy prolog. Najszybszy czas na prologu zanotowała Belgijka Ann-Sophie van Duyck (TopSport Vlaanderen Pro Duo), na dystansie 6300 metrów o 11 sekund pokonując Asleigh Moolman Pasio (Bigla) i o 12 sekund Sabrinę Stultiens (Team Liv Plantur).

Rozegrany w sobotę 96-kilometrowy etap padł łupem Holenderki Rozanne Slik (Parkhotel Valkenburg), która w końcówce pokonała towarzyszkę ucieczki Maję Włoszczowską (Reprezentacja Polski). Dwójka do mety dotarła 17 sekund przed grupą pościgową, którą przyprowadziła Dunka Amalie Dideriksen. Na 6. miejscu finiszowała Paulina Brzeźna-Bentkowska (Nestle Fitness Cycling Team). W czołowej grupce finiszowała także jej drużynowa koleżanka Anna Plichta.

Ostatni odcinek 127-kilometrową rundę wokół Auenstein wygrała Moolman Pasio, na metę przyjeżdżając z przewagą nieco ponad półtorej minuty nad Pauliną Brzeźną-Bentkowską i Sabriną Stultiens 10 miejsce zajęła Anna Plichta, 11. Ewelina Szybiak (Aromitalia Vaiano), 16. Monika Brzeźna, 18. Agnieszka Skalniak, a 35. Katarzyna Wilkos (wszystkie Nestle Fitness Cycling Team).