Nowoczesne Centrum Sportu w Sicienku to od dawna marzenie działaczy sportowych i zawodników z gminy Sicienko. Wydawało się nierealne, tymczasem kosztowana inwestycja ma szanse się ziścić. Bo w Sicienku jest dobry klimat dla powstania takiego centrum, a że są także na to pieniądze nie ma sensu zwlekać z budową. I samorząd z rozpoczęciem prac zwlekać nie zamierza.
- Dokumentacja i projekt są gotowe. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy ogłosić przetarg na to zadanie. Budowa pewnie rozpocznie się wiosna 2023 roku – informuje Piotr Chudzyński, wójt Sicienka.
Obiekt zupełnie z innej bajki
Nowoczesny Centrum Sportu powstanie na bazie stadionu w Sicienku. - Nie będzie to modernizacja, a zupełnie nowy obiekt tyle, że ulokowany w miejscu obecnego stadionu, który nie spełnia już współczesnych standardów – tłumaczy wójt.
To Cię może również zainteresować
Piłkarze z miejscowego klubu, którzy właśnie awansowali z B klasy do A zyskają budynek treningowy i nowoczesne bosko z trawą hybrydową. Obiekt będzie jednym z nowocześniejszych w regionie, wyposażony w m.in. profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie.
W ramach kolejnej części zadania powstać ma przy stadionie w Sicienku budynek spełniający wielorakie funkcje. Swoje zaplecze będą w nim mieli piłkarze, a także zapaśnicy, którzy obecnie nie mają swojej bazy i tułają się po różnych miejscach.
Skorzystają także mieszkańcy, bo z myślą o nich zaprojektowano w nowym centrum siłownię i boisko do squasha. - Takiej siłowni w gminie nie ma, a squash? W innych gminach mają. Myślę, że boisko do squasha w Sicienku także nie będzie stało puste – prognozuje Piotr Chudzyński.
Więcej wiadomości z Bydgoszczy i okolic na www.pomorska.pl/bydgoszcz[/a]
Włodarz gminy podkreśla, że jest dla kogo budować, bo młodych zapaśników, którzy chcą trenować jest w gminie około 100, a młodych chłopaków trenujących piłkę nożną około 200.
Hojne dotacje dla gminy Sicienko
By skuteczniej powalczyć o dofinansowanie budowę Centrum Sportu w Sicienko podzielono na dwa etapy. Na realizację pierwszego samorząd pozyskał 10,8 mln zł z rządowego programu Polski Ład. - To 90 procent kosztów – słyszymy w urzędzie.
Drug etap budowy centrum także został dofinansowany. Tym razem gmina otrzyma pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych, z puli przeznaczonej dla gmin po PGR-owskich. Przyznane 2,4 mln zł pokrywają koszty planowanych prac aż w 98 procentach. To kolejny argument „za”.
- Samorząd do inwestycji dołoży naprawdę niewiele – podkreśla wójt Chudzyński.
