https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Supermarkety powinny udostępniać klientom toalety! - Musiałem potrzebę załatwić w krzakach

Maciej Ciemny
Przyjmuje się, że toaleta dla klientów powinna znajdować się w sklepach powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej.
Przyjmuje się, że toaleta dla klientów powinna znajdować się w sklepach powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Andrzej Bartniak
Nie we wszystkich supermarketach znajduje się ubikacja dla klientów. Okazuje się, że nawet jeśli jest, to nie zawsze otwarta. Dlaczego? Gdzie znaleźć klucz? Czy trzeba ratować się "ucieczką w krzaki"?

Nasz Czytelnik z Gruczna był w zeszłym tygodniu na zakupach w Biedronce w Przechowie, w Świeciu. Niestety, nie mógł skorzystać z toalety dla klientów, która w tym markecie się znajduje.
- Była zamknięta. Nie miałem czasu na poszukiwania klucza.Okazuje się, że w ogóle nie we wszystkich sklepach można liczyć na możliwość skorzystania z toalety dla klientów.
Czytaj: [
Świecie. Sypią się mandaty za brak biletów parkowania](http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140311/INNEMIASTA12/140319867)

Na życzenie klienta

O ile w małych punktach usługowych nie wywołuje to naszego zdziwienia, to w marketach jest to już częsty problem, który jak bumerang wraca we wpisach klientów na różnych forach internetowych: "mogę jeszcze zrozumieć, że nie wpuszczą osoby dorosłej, ale jak mam skutecznie wytłumaczyć czteroletniej córce, że nie może teraz zrobić siku?".

Sytuację komplikuje fakt, że nie ma jasnych przepisów, Przyjmuje się, że toaleta dla klientów ** powinna znajdować się w sklepach powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Jednak nie zawsze jest to reguła. - W obowiązujących przepisach prawa nie ma jednoznacznej definicji sklepu wielkopowierzchniowego - dowiedzieliśmy się w świeckim sanepidzie.W związku z czym nie sposób egzekwować tego, gdzie ubikacja musi być.
- Ogólnodostępne toalety nie są standardowym elementem wyposażenia sieci sklepów Biedronka. Wiele z naszych obiektów mieści się w istniejących wcześniej budynkach i infrastruktura wynika z ograniczeń tych miejsc - dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Jeronimo Martins (właściciela sieci Biedronka). Po przekazaniu sygnału od Czytelnika z Gruczna na drzwiach toalety w markecie w Przechowie pojawiła się informacja, że klucz znajduje się w kasie nr 1 i jest udostępniany na życzenie klientów.

Czytaj e-wydanie »

**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 14.03.2014 o 17:40, dibis napisał: Wcale się nie dziwię sklepom, że zamykają toalety. W końcu idzie się na zakupy, nie do ubikacji. To ulubione miejsce przebywania żuli, którzy nic nie kupią, jedynie wchodzą do toalet i się myją, załatwiają i na koniec zwijają papier.

2014-03-14T19:34:55 01:00, Basia:

Wcale się nie dziwię sklepom, że zamykają toalety. W końcu idzie się na zakupy, nie do ubikacji. To ulubione miejsce przebywania żuli, którzy nic nie kupią, jedynie wchodzą do toalet i się myją, załatwiają i na koniec zwijają papier.

Miałam okazję być ostatnio w sklepie w Wschowie kiedy nagle dziecku 3 latka chciało skorzystać z toalety jedną pani mówi że że tak jest toaleta i wskazuje podchodząc to wskazanego miejsca pani mi mówi że jest awaria j nie można korzystać to mówię proszę udostępnić mojemu dziecko toaletę or Iwonicza odmówiła wrednym tonem to zapytałam czy dziecko na wytrzymać pół godziny do domu a po chwili mówię do pracownika tego oozal się Boże sklepu że moje dziecko zrobi w majtki a ona ma iść na sklep i za własne pieniądze przynieś mu czyste ubrania to pi

k
kara

Taki prosty przepis jak toaleta w dużym sklepie i to już w PL problem .

W jakim kraju my żyjemy - może panowie politycy załatwią się dwa razy w krzakach lidla to przepis się szybko znajdzie

x
xeon

Od kiedy supermarketem jest biedronka :blink:

p
ppp

Dodałbym jeszcze - zabrać "dibis" klawiaturę, bo czasem napisze coś głupiego ....

Sklepy wielkopowierzchniowe oczekują, że będziemy spędzać w nich coraz więcej czasu więc toalety jak najbardziej powinny być dostępne. Niestety zamykają tylko w Naszym Kochanym mieście.

A może w Bydgoszczy, Toruniu lub Grudziądzu nie mają "żuli" i dlatego nie zamykają?

B
Basia
W dniu 14.03.2014 o 17:40, dibis napisał:

Wcale się nie dziwię sklepom, że zamykają toalety. W końcu idzie się na zakupy, nie do ubikacji. To ulubione miejsce przebywania żuli, którzy nic nie kupią, jedynie wchodzą do toalet i się myją, załatwiają i na koniec zwijają papier.

 


Wcale się nie dziwię sklepom, że zamykają toalety. W końcu idzie się na zakupy, nie do ubikacji. To ulubione miejsce przebywania żuli, którzy nic nie kupią, jedynie wchodzą do toalet i się myją, załatwiają i na koniec zwijają papier.

 

Co za idiotyczny tok myślenia. Zamykajmy toalety bo korzystają z nich żule. Tak myślac zakażmy posiadania samochodem bo za kierownice wsiadają pijacy !!!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska