Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Światłowód i sieć gazowa - to nowe inwestycje w gminie - tak będzie w gminie Osięciny

Jolanta Mlodecka
Jolanta Mlodecka
Jolanta Młodecka
Inwestycje są ważnym zadaniem samorządu i w tej dziedzinie w gminie Osięciny ostatnio wiele się dzieje. Władze planują nowe inwestycje i szukają wsparcia finansowego.

Z inicjatywy wójta Jerzego Izydorskiego w biurze poselskim PiS we Włocławku odbyło się spotkanie z Anną Gembicką, posłanką i wiceministrem w ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, w którym udział wziął również wicestarosta Grzegorz Piasecki. Rozmowy dotyczyły gazyfikacji gminy, przywrócenia praw miejskich dla Osięcin, Funduszu Dróg Samorządowych, zakupu samochodów strażackich dla OSP Osięciny i OSP Ruszki. Pani poseł zadeklarowała wsparcie inicjatyw gminy Osięciny, a Grzegorz Piasecki zadeklarował wspieranie tych inicjatyw, w tym gazyfikacji gminy.

Z udziałem przedstawicieli firmy FIBER oraz sołtysami wójt Jerzy Izydorski zorganizował spotkanie w sprawie budowy w gminie sieci światłowodowej. Będzie budowana z środków europejskich i państwowych, w ramach programu operacyjnego "Polska Cyfrowa".

W pierwszym etapie w gminie Osięciny do sieci światłowodowej zostanie dołączonych 538 gospodarstw domowych oraz 3 szkoły i urząd gminy. Budowa rozpocznie się już w kwietniu tego roku, a zakończy w październiku 2021 r. Dzięki sieci światłowodowej będzie można korzystać z szybkiego internetu (ponad 100Mb/s) telewizji HD (ponad 200 programów TV) telefonii komórkowej, telefonu stacjonarnego, szybkiego przesyłu danych.

W tym miesiącu podpisana też została z urzędem marszałkowskim umowa na dofinansowanie budowy kolektorów kanalizacji sanitarnej w ulicach: Jarmarczna, Malinowa, Olchowa, Leśna. Przedsięwzięcie zakłada budowę 890 metrów sieci kanalizacji sanitarnej oraz budowę przykanalików o długości 376 metrów. Całkowita wartość zadania według Dofinansowanie dla gminy Osięciny wyniesie 680 tys. zł.

Jest też szansa na gazyfikację gminy Osięciny. Posłanka Anna Gembicka poparła wniosek wójta do prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w sprawie gazyfikacji gminy Osięciny.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska