Świecie znów szczęśliwe dla Budowlanych Toruń. Wisła Kraków ograna!

Ataki Roksany Brzóski sprawiały sporo problemów krakowiankom
Ataki Roksany Brzóski sprawiały sporo problemów krakowiankom Sławomir Wojciechowski
W meczu 20. kolejki I ligi kobiet Budowlani Budlex Toruń zwyciężyli AGH Galeco Wisła Kraków 3:0. I są coraz bliżej gry w play off.

Budowlani Budlex Toruń - Wisła Kraków

Budowlani Budlex Toruń - AGH Galeco Wisła Kraków 3:0 (25:22, 27:25, 25:18)
Budowlani: Pleśnierowicz, Brzóska, Toborek, Drzewiczuk, Słonecka, Sobczak, Kolanowska (libero) oraz Łunkiewicz, Ostrowska.
Wisła: Kuskowska, Biernatek, Nowakowska, Surma, Kijakowa, Jagodzińska, Guzikiewicz (1. libero) oraz Szady, Żochowska, Śliwińska, Pytel, Tokarczyk (2. libero).

Spotkanie gościnnie rozegrano w Świeciu. Podobnie jak w maju zeszłego roku w Turnieju Mistrzyń Budowlani ograli Wisłę 3:0, choć tamten mecz odbył się w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu, a dzisiejszy w hali widowiskowo-sportowej.

Wygrana podopiecznym Mariusza Soi wcale nie przyszła łatwo. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, a losy wyniku ważyły się do samego końca. Jednak więcej zimnej krwi w decydujących fragmentach zachowywały siatkarki z Torunia.

W 1. secie gospodynie prowadziły już 19:15, ale rywalki zdołały zbliżyć się na 22:21. Jednak skuteczne ataki Eweliny Toborek i Roksany Brzóski pozwoliły odskoczyć Budowlanym na trzy "oczka". Wiślaczki dzięki skutecznemu blokowi obroniły jedną piłkę setową, ale w następnej akcji pomyliła się Sandra Biernatek i inauguracyjna partia padła łupem zawodniczek z Grodu Kopernika.

Set nr 2 był jeszcze bardziej emocjonujący. Wisła długo prowadziła (11:7, 12:9, 17:14), ale skuteczne ataki Brzóski, Pauli Słoneckiej i Joanny Sobczak sprawiły, że Budowlani wyszli na prowadzenie 21:20, a za chwilę 24:22. Jednak krakowianki obroniły dwie piłki setowe, a następnie same objęły prowadzenie 26:25. Wówczas zawodniczki Mariusza Soi pokazały klasę. Skuteczny blok oraz dwa ataki "Roksi" dały wygraną 27:25.

Poszły za ciosem

Trzeci set to od początku prowadzenie Budowlanych 1-2 punktami. Wisła trzymała się dzięki dobrym atakom rezerwowej Magdy Żochowskiej. Od remisu 11:11 torunianki zdobyły cztery punkty pod rząd, w tym jeden za żółtą kartkę dla wspomnianej Żochowskiej. Tej przewagi nie dały sobie już wydrzeć. W końcówce seta główne skrzypce grała Joanna Sobczak (5 udanych ataków), a kropkę nad "i" asem serwisowym zakończyła najskuteczniejsza na parkiecie Paula Słonecka.

Wróciły do "ósemki"

Sobota była bardzo udana dla beniaminka z Torunia, bo dzięki wygranej w Świeciu powrócił on do czołowej "ósemki". Dziś swój ważny mecz przegrała Wieżyca Stężyca. Uległa ona AZS UEK Kraków 1:3 i spadła na 9. miejsce. Do końca rundy rewanżowej zostały już tylko dwie kolejki.

Inne wyniki 20. kolejki I ligi: Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów - SMS Sosnowiec 3:0 (11, 21, 19), Wieżyca 2011 Stężyca - Eliteski AZS UEK Kraków 1:3 (23, -20, -19, -20), Jedynka Aleksandrów Łódzki - Chemik Police 0:3 (-21, -23, -23), AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Murowana Goślina 3:0 (22, 25, 22), Sparta Warszawa - Stal Mielec 2:3 (-15, -18, 21, 22, -13).

1. Jedynka Aleksandrów Łódzki 20 50 53:17
2. Chemik Police 20 48 53:18
3. Eliteski AZS UEK Kraków 20 45 49:22
4. AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 20 39 43:26
5. Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 20 39 47:32
6. AGH Galeco Wisła Kraków 20 30 37:39
7. KS Murowana Goślina 20 29 38:39
8. TKS-T Budowlani Budlex Toruń 20 27 31:38