henna jest rośliną znaną w Indiach od tysięcy lat. To właśnie stamtąd przybyła tradycja malowania ciała. najczęściej tatuaż jest wykonywany na dłoniach, ramieniu, kostce, łopatce, biuście, karku, brzuchu i pośladkach. Wykonywany jest on specjalnie przygotowaną pastą. Aby ją przygotować należy wsypać naturalną hennę i dodać niewielką ilość wody. Potem trzeba nałożyć ją patykiem na wcześniej obrysowany wzór tatuażu. Po nałożeniu trzeba trzeba poczekać 2-4 godziny. Zasada jest następująca - im dłużej, tym lepszy efekt. Po pewnym czasie pasta zaczyna wysychać i się kruszyć. Aby temu zapobiec należy przygotować roztwór wody z cukrem i cytryny i nawilżać tym roztworem tatuaż. Taki roztwór przygotowuje się z soku z jednej cytryny, do którego dodaje się dwie łyżeczki cukru. Składniki trzeba wymieszać i zagotować.
Po 1-2 godzinach można pozwolić hennie wyschnąć i usunąć delikatnie ze skóry. Nie należy jeszcze myć miejsca z tatuażem. W pierwszej chwili może się wydawać, że kolor tatuażu jest tak ciemny, jakiego się nie spodziewałeś. Naturalna henna jednak ciemnieje przez 487 godzin, potem stopniowo blednie. Poza tym intensywność koloru zależy od miejsca nałożenia. Cieńsza skóra barwi się szybciej.
Trwałość takiego tatuażu wynosi około 2 tygodni. Aby dłużej był w idealnym stanie, nie należy go pocierać ani zbyt intensywnie myć podczas kąpieli.
Szał kolorowych ciał
(karp)

Alternatywą dla tych, którzy boją się igły z atramentem jest specjalnie przygotowana pasta z naturalnej henny.